Battle Beast odehráli dva české koncerty před vyprodanými sály

Battle Beast, Noora Louhimo/foto: Petr Dio

Finská powermetalová senzace Battle Beast má za sebou dva české koncerty. První odehrála v pražské MeetFactory, druhý ve zlínském Masters of Rock Café, oba byly součástí aktuálního turné k předloňskému albu Circus of Doom. Oba koncerty byly dlouho dopředu vyprodány.

Ve vyprodaném Masters of Rock Café se tísnila hlava na hlavě, úvod si vzali do parády Induction

Už nějaké dvě hodiny před otevřením sálu bylo v prostorách Masters of Rock Café pořádně rušno. Někteří fanoušci využili možnosti VIP focení a přednostního vstupu, což Battle Beast za příplatek nabízeli. Sál se poté celkem rychle zaplnil a dolaďovaly se poslední detaily pro vystoupení mezinárodního powermetalového uskupení Induction. Tak jako v říjnu v Brně, i tentokrát kapela odehrála parádní set nabitý svižnými, melodickými a zpěvnými skladbami. Program Induction odstartovali titulní skladbou své nejnovější desky Born From Fire, jejíž skladby v setlistu převažovaly. Baskytarista Dominik Gusch a bubeník Andi Rohde si během setu střihli každý po jednom sólu. Kapela si též vyžádala aplaus pro své následovníky Saint Deamon a Battle Beast a s fanoušky se rozloučila další skladbou z nejnovější desky, kterou byla Queen of Light.

Švédové Saint Deamon pokračovali v krasojízdě, ke slovu se dostala i nová tvorba

Švédská čtveřice Saint Deamon vystoupila v roli druhého hosta, pro kapelu šlo o vůbec první český koncert. Zaměřila se především na své debutové album In Shadows Lost From the Brave, většina zahraných skladeb balancovala na hranici heavy a power metalu. Během singlu Load Your Cannons si zpěvák Jan Thore Grefstad pochvaloval spolupráci s fanoušky, kteří ho mohutně podporovali v refrénu. Do setlistu pronikla i skladba The Final Fight z loňské desky League of the Serpent. Před závěrečným songem The Brave Never Bleeds nám Jan představil celou kapelu a popřál všem, ať si užijí velké finále.

V setlistu Battle Beast převažovaly skladby z nejnovějšího alba, nechyběly však největší hitovky

Pro finské powermetalové hvězdy Battle Beast byl tento zlínský večer premiérou v roli absolutního headlinera, kapela a fanoušci si tuto „premiéru“ náležitě užili. Battle Beast odstartovali svůj koncert titulní skladbou ze své nejnovější desky Circus of Doom, hned na to však vypálili dvojici hitovek Straight to the Heart a Familiar Hell. Prim však hrála deska Circus of Doom, ze které kapela zařadila do svého setu hned osm skladeb, mj. Eye of the Storm, Place That We Call Home nebo Armageddon. Kdykoliv v písních došlo na refrén, sálem se okamžitě rozezněla společná vokální linie kapely a fanoušků, z nichž mnozí měli najeté texty jako když bičem mrská, což muzikantům pochopitelně často vykouzlilo úsměv na tváři. Nechyběla zřejmě nejznámější skladba No More Hollywood Endings, basák Eero Sipilä prokázal své vokální kvality v coververzi skladby Can You Feel the Love Tonight od Eltona Johna, v jejímž refrénu se dle nápovědy dokonce pokusil zpívat česky.

Noora a spol nešetřili humorem, alkoholem ani novým materiálem

Nebyli by to však Battle Beast, kdyby během koncertu neztropili i nějakou tu humornou nezbednost. Klávesista Janne Björkroth chvíli honil svůj nástroj po pódiu, protože mu s ním jeden jeho spoluhráč neustále utíkal, načež vytáhl pár láhví ginu a toniku, a několika fanouškům v předních řadách namíchal drink. Janne se pak přidal k bubeníkovi Pyrimu Vikkimu a na elektronické bicí s ním odehrál krátké intro před další novou a velmi chytlavou skladbou Russian Roulette. Tu následovala další skladba z alba Circus of Doom s názvem Wings of Light a poté známá hitovka Eden, kde v refrénu na výzvu zpěvačky Noory Louhimo pomohli fanoušci kapele svým sborovým zpěvem. Battle Beast poté ještě pokračovali přídavkem v podobě další nové skladby Master of Illusion, poté známější King for a Day a závěrečné Beyond the Burning Skies. A to byla tečka za druhou z tří zlínských metalových štací tohoto víkendu.

 

Text: Mates Šimek, foto: Petr Dio