Blaze Bayley vyrazil na turné s novým albem, dva koncerty odehraje i v Česku

Blaze Bayley/foto: Miloš Hlaváček

Britský zpěvák Blaze Bayley, který je znám také díky svému pětiletému angažmá u legendárních Iron Maiden, jede se svojí kapelou turné k nové desce Circle of Stone. U nás se na něj můžeme těšit v Brně a v Plzni.

Ve své kapele Blaze pokračuje cestou klasického heavy metalu

Krátce poté, co se do Iron Maiden vrátil Bruce Dickinson, dal Blaze dohromady novou formaci, a ta hned v příštím roce vydala své debutové album Silicon Messiah. Pokud byste snad čekali velký žánrový skok, velmi byste se mýlili – Blaze se drží svých heavymetalových kořenů, což potěší především fanoušky osmdesátkového klasického metalu. Vedle rychlých, řízných a chytlavých vypalovaček má však v repertoáru i řadu krásných balad, ve kterých pořádně vynikne jeho vysoký a příjemný vokál. V kapele sice docházelo velmi často k obměně jednotlivých členů, během posledních deseti let se však sestava relativně ustálila a ve stejném složení nahrála už pětici alb. To poslední, pro kapelu už jedenácté, s názvem Circle of Stone, spatřilo světlo světa teprve před pár dny a na jeho propagaci kapela vyrazila na evropské turné Circle of Stone 2024. A pokud rádi vzpomínáte na Blazeho působení v již zmíněné legendě, máme pro vás dobrou zprávu; kapela pravidelně zařazuje do svého setu skladby z dvojice alb X Factor a Virtual XI, které Blaze nazpíval.

Předkapela bude složena z Blazeových spoluhráčů, před koncertem všichni nabídnou zdarma meet and greet

Večer zahájí heavymetalová čtveřice Absolva, což je druhá kapela Blazeových spoluhráčů. V tomto složení dosud nahráli šest studiových alb, posledním je Fire In the Sky z roku 2022. Hlavní hvězda večera se k nim tedy poté přidá a odstartuje svůj set. A pokud byste se chtěli s Blazem potkat, vyfotit nebo si třeba nechat podepsat CD, jistě vás potěší informace, že na obou místech bude vždy poslední hodinu před koncertem (tedy ihned po otevření vstupu), probíhat meet and greet. Pokud tedy patříte mezi fanoušky kapely nebo třeba i Iron Maiden, naskýtá se vám ideální příležitost k setkání s tímto skvělým muzikantem. Vstupenky na oba koncerty, tedy na pátek 15. března do brněnské Melodky a o den později do plzeňského Kulturního domu Šeříkovka, jsou k dispozici v sítích smsticket a Plzeňská vstupenka.

Text: Mates Šimek, foto: Miloš Hlaváček, video: YouTube.com