V druhé polovině května se stal pražský klub Fuchs2 součástí turné Infernal Bloodshed Over Europe 2025. Tomu vévodila polská deathová veličina Decapitated, kterou doprovázely podobně laděné kapely Cryptopsy, Carnation a thrasheři Warbringer.
Carnation na úvod nastavili laťku vysoko, frontman byl ověnčený řetězy
Počasí už se tento den umoudřilo, a tak mnozí příchozí postávali ve venkovních prostorách u piva, zatímco se na pódiu připravovali první aktéři večera, a sice belgická deathová pětice Carnation. Tihle borci se uvedli velmi rychlou skladbou Maruta, frontman Simon Duson burácel na pódiu ovázaný řetězy, obličej zbrocený falešnou krví. Ve svižném tempu jeli Carnation téměř po celou dobu svého půlhodinového setu, zahráli též svůj nejnovější singl Cycle of Suffering. Při následné starší skladbě Sepulcher of Annihilation se rozjel na pódiu i v sále mohutný neustávající headbang, přidávali se i fanoušci sledující koncert z balkonů. Když už se kapela chystala k odchodu, vznesl Simon dotaz, zda všichni chtějí ještě jeden song. Po souhlasném bouřlivém aplausu se s námi Carnation rozloučili vypalovačkou Where Death Lies.
Warbringer rozproudili svým úderným thrashem celý sál, slyšeli jsme i novou tvorbu
Na řadě nyní byli američtí thrasheři Warbringer, jedna z nejvíce skloňovaných kapel tohoto žánru v posledních letech. S potemněním sálu, spuštěním sborového intra a prvními tóny pecky Firepower Kills naběhla tahle pětice na pódium. Podobně jako Carnation, i Warbringer celý svůj set odehráli v pekelně rychlém tempu a se skvělým nasazením. Frontman John Kevill i oba kytaristé přicházeli tak blízko k fanouškům, že div mezi ně nepřepadli. Po druhém songu Hunter-Seeker John všechny pozdravil s tím, že Warbringer se chystají všem v sále nakopat zadky. Během pomalejšího songu Neuromancer z nové desky Wrath and Ruin rozjel celý sál mohutný headbang, vprostřed zuřil divoký moshpit. Kapela si vyžádala aplaus pro další tři aktéry tohoto večera, při další nové skladbě The Sword and the Cross John hrozil, třímaje velký meč. Ke konci svého setu Warbringer připomněli, že se s nimi letos můžeme setkat na festivalu Brutal Assault, a na závěr si nechali hitovku Living Weapon.
Cryptopsy vzpomněli na své první album, kapela vyhecovala fanoušky ke crowd surfingu
Do akce dále šla ze všech čtyřech kapel služebně nejstarší kanadská deathmetalová legenda Cryptopsy. Jako intro si kapela vybrala hitovku For Whom the Bell Tolls od Metalliky. Po ní se na pódiu objevil bubeník a zakladatel Flo Mournier a jeho tři souputníci a rozjeli neskutečně rychlý úvodní song Slit Your Guts. Už tady se Cryptopsy pouštěli do tryskově rychlých blast beatů a drtivě hutných riffů. Moshpit v sále na sebe nenechal dlouho čekat, frontman Matt McGachy se po dalším songu Lascivious Undivine zeptal, kdo ze zde přítomných zažil loňský pražský koncert Cryptopsy. Několik takových věrných fans se v sále našlo. Matt též podotkl, že kapele v současnosti vypomáhá baskytarista Remi LeGresley nahrazující dlouholetého člena Oliviera Pinarda. Na výzvu kapely se několik odvážných fanoušků pouštělo z pódia do davu, pohled na tyhle „surfaře“ aktéry na pódiu rozhodně potěšil. Cryptopsy dali vzpomenout na své debutové album Blasphemy Made Flesh vypalovačkou Open Face Surgery. Z připravované desky An Insatiable Violence zařadili do svého setu song Until There’s Nothing Left. Divoké manévry pařících fanoušků i těch, kteří se nesli nad jejich hlavami, pokračovaly až do samého konce. Cryptopsy svůj set zakončili peckou Phobophile.
Decapitated se představili s novým zpěvákem, hráli především novější tvorbu
Teď už nic nebránilo tomu, aby svoji nespoutanou deathgroovovou řež rozpoutali polští Decapitated. Po doznění tajemného intra se muzikanti jeden po druhém objevili na pódiu a odpálili svůj set peckou A Poem About an Old Prison Man. Loňská akvizice, frontman Eemeli Bodde, už hned ze začátku hecoval fanoušky, kteří – stejně jako kapela – byli po celou dobu koncertu v jedné velké, nezastavitelné metalové extázi. Setlist postavili Decapitated především na svém posledním albu Cancer Culture. Fanoušci v předních řadách měli často plné ruce práce s ostatními, kteří skákali z pódia, vprostřed sálu bylo mnohdy téměř nemožné udržet se na jednom místě. Eemeli ve víru emocí konstatovat, že to tady Decapitated dnes zničí a stejnou dávku energie očekávají i od fanoušků v sále. V pekelně rychlém rytmu potvrzoval precizní hrou své kvality zejména bubeník James Stewart. Po doznění starší skladby Spheres of Madness na chvíli sál potemněl, při následné titulní skladbě desky Cancer Culture se z backstage vyřítil kytarista Adam Carroll z Warbringeru, který si skočil do davu. Asi největší mela se strhla během velmi chytlavé a úderné skladby 404, kdy Eemeli opět všechny vyhecoval s tím, ať ukážou, co v nich je. Koncert spěl do svého závěru, během hitovky Kill the Cult nechal Eemeli několik fans v předních řadách zpívat refrén místo sebe. Celý večer Decapitated zavřeli peckou Iconoclast. Kytarista a jediný původní člen Wacław Kiełtyka si poté vzal slovo a ze srdce děkoval fanouškům za skvělý večer. Nešetřil slovy uznání za to, že si na začátku týdne našlo na koncert cestu tolik věrných fans. Poté představil celou kapelu a za hromadného aplausu se Decapitated odebrali do backstage.
Text: Mates Šimek, foto: Toby