Trautenberk v Českých Budějovicích křtil desku: Dav nosil na rukou krásné ženy

V Krkonoších začíná sněžit, ale Trautenberk řádí dál naplno. A to tak, že se doklouzal až na opačnou stranu republiky, do KD Vltava v Českých Budějovicích. Podle očekávání bylo vyprodáno – aby také ne, když kapela křtila desku.

Koncertní křest bývá vděčnou příležitostí, jak nové album dostat k co největšímu počtu posluchačů. Zároveň je dobře přijímán fanoušky, neboť ti mají pocit, že s nimi kapela počítá, že se neuzavírá na soukromé párty pouze s účastí novinářů, ale že jde desku pokřtít přímo mezi ty, pro které vznikla. A fanoušci to i na tomto koncertě kvitovali s povděkem. Nejdřív vytvořili svým oblíbencům pořádný kotel a náležitě řádili na řízný rock s vtipnými texty, jak to umí jen Trautenberk. Přítomní fotografové zase ocenili klasickou „trautenberkovskou“ vizuální stránku ve stylu Krkonošských pohádek, která kapele dodává opravdovou originalitu v našich poměrech málo vídanou.

Ticho nad pekáčem z dílny Trautenberku

Novému cédéčku kapely Trautenberk s názvem Ticho nad pekáčem popřál všechno nejlepší „do života“ Broňa Mika z kapely Satisfucktion. Na závěr se ke kapele připojili zaměstnanci Budvaru oblečení do stejnokrojů a zpěvák Luboš přemluvil slečny z Rock Radia, aby si „zajezdily“ na rukou nadšeného davu. No řekněte, copak se žena nemá na rukou nosit? A dali byste si také říct na takovou „jízdu“?

Text: Petr Chán, Sylva Kaplanová

Foto: Petr Chán

Napsat komentář