Amaranthe natočili klip ve Foru Karlín: Střetnutí metalu a popu v celé kráse

Co se stane, když se vezme dnešní pop, přidá se solidní metalový základ, trocha rapu a celé se to okoření velmi kontrastními hlasy? Ano, vzniknou Amaranthe. Dánsko-švédská kapela vydala nový videoklip Dream se záběry z pražského koncertu ve Foru Karlín.

Letos i na Masters of Rock

Milovaní i nenávidění, žánrově jakoby nikam nepatřící, přesto to funguje. Amaranthe mají rozsáhlou fanouškovskou základnu a jsou častými hosty rockových a metalových festivalů včetně nadcházejícího Masters of Rock.

Zajímavé je spojení typicky popového hlasu půvabné Elize Ryd s ostrými kytarami. Jiné metalové „female fronted“ party mají ve svém čele spíše operně znějící zpěvačku. Popový projev Elize „vyvažují“ směrem k tvrdší hudbě mužští vokalisté Nils Molin (čistý zpěv) a Henrik Englund Wilhelmsson (growling, screaming, rap).

Klip z Fora Karlín: Najdete se?

Píseň a videoklip Dream předvádí všechny tyto odstíny Amaranthe v celé jejich kráse. Ve videu se pak objevují záběry z listopadového koncertu v Praze ve Foru Karlín, kde Amaranthe vystoupili vedle Kissin‘ Dynamite v rámci koncertu Powerwolf. Zhlédnutí by tak mohlo být pro ty, kdo tam byli, ještě zajímavější.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

 

Napsat komentář