Amorphis, Soilwork, Jinjer a Nailed to Obscurity spolu na turné: Zlínské Masters of Rock Café jim bude skoro malé

V neděli 27. 1. zažije Zlín mimořádný metalový večer. Když se spojí jména Amorphis, Soilwork, Jinjer a Nailed to Obscurity, bude jim klub rozměrů jako zlínské Masters of Rock Café skoro malý. Na své si přijdou příznivci různých metalových žánrů, neboť tento koncertní večer bude velice pestrý.

Amorphis: králové času

Finští progresivní melancholici Amorphis vydali loni velmi dobře přijaté album Queen of Time. Nyní chtějí své nové skladby prezentovat publiku naživo prostřednictvím koncertního turné, a k tomu si vybrali tu nejlepší společnost: druhým rovnocenným headlinerem turné jsou Soilwork. Jako support s nimi jedou stále více skloňovaní Ukrajinci Jinjer a z druhého konce Evropy kapela Nailed to Obscurity.

 

Soilwork: vizionáři, legendy

Dnes již legendární švédští metaloví vizionáři Soilwork také právě vydali nové album, které nese název Verkligheten. Zdalipak bude také tak úspěšné jako jeho předchůdce The Ride Majestic? Na to si budeme muset ještě počkat, ale jedno je jisté: písně z něj uslyšíte ve Zlíně již teď.

Před měsícem potvrdili Soilwork opět své kvality ve videu – Stålfågel‘.

 

Jinjer: z východu přichází hurikán

Samostatnou kapitolou jsou pak Jinjer – ukrajinská „female-fronted“ progressive/metalcoreová banda jde stále nahoru a nemálo k tomu přispívá i výrazný hlas zpěvačky Tatiany. Že by tip pro pořadatele, aby je sem zvali častěji?

A mimochodem, před dvěma týdny vydali Jinjer nové video Perennial

 

Nailed to Obscurity: míří výš

Úplně z jiného soudku pak vyloví svůj repertoár Nailed to Obscurityněmecká partička hraje melodický death/doom metal. Právě oni nyní také připravují album, své první. Vystupování po boku ostřílených hvězd jim zajisté poskytne cenné zkušenosti a bude odrazovým můstkem k další kariéře.

Kromě toho vydali před měsícem klip Tears of the Eyeless.

 

 

Koncert začíná již v 18:10 h a kapely vystoupí v pořadí : Nailed to Obscurity, Jinjer, Soilwork, Amorphis.

Zbývá posledních pár vstupenek, tak nezaváhejte, stojí to za to.

Text: Sylva Kaplanová

Foto: Honza Švanda

Napsat komentář