Citron a Tublatanka v Ostravě: Souboj rebelů před domácím publikem

Ve své domovské Ostravě v Rt Torax Aréně vystoupila 5. dubna metalová kapela Citron společně se slovenskými bratmi Tublatankou v rámci turné Souboj rebelů. Support obstarala německá dámská kapela Rosy Vista.

Hned před začátkem koncertu se točil videoklip s fanoušky Citronu na novou chytlavou skladbu Máme ruce nad hlavou, kterou složil Láďa Křížek a zazpíval si ji v duetu se zpěvačkou Tanjou.

 

Rosy Vista: stará láska nerezaví

Souboj rebelů 2019 v Ostravě byl plný hudebních zážitků. O ten první se postarala německá all-ladies metalová kapela Rosy Vista. Koncert si užívala a snažila se strhnout i fanoušky. Krásné ženské, které to skvěle rozbalily a daly do toho vše. Skupina Rosy Vista působila v letech 1984 -1989 a v druhé polovině osmdesátých let jela turné právě s kapelou Citron.

Tublatanka: zpívalo se a tančilo

Další kapelou byla Tublatanka, která měla v hale spoustu svých fanoušků a hned s prvními tóny poskočilo radostí srdce každého z nich. Palba známých hitů si vysloužila zpívající halu oživenou i tancem. Sólo na kytaru a na bubny bylo pro mě sice trochu zbytečné, ale srdcaři Tublatanky to ocenili bouřlivým potleskem.

Citron: pořádná show

Citron je naše hudební legenda a svou hudební show si vždy řádně připraví. Překvapila mě ale změna pozic hráčů, Pavel Hanus již nestál na pravé straně ale na levé, a dost mi tam chyběl. Koncert ale jako vždy oživila Tanja, která naběhne na pódium, a je jí tam hned plno. Komunikace s fanoušky, pohyb i divadlo, které předvádí, nikdy neomrzí, a v tu ránu je na co se koukat. Krásná žena, zpěv a pohyb. Před koncem na pódium přišly ženy a dívky, a zazpívaly si novou písničku s Tanjou a L. Křížkem. Konec zpečetila společná písnička Citronu s Tublatankou.

Vytrvalci se dočkali fotky s Rosy Vista

Je mi líto, že nebyla žádná autogramiáda. Pár vytrvalců, co počkali a poprosili, mělo ale možnost vyfotit se s Rosy Vista, což dámy z kapely dost potěšilo.

Jarní turné Souboj rebelů je ve své polovině, čekají nás další koncerty, a na ty si ještě můžete koupit vstupenky na webu mastersofrock.cz.

Foto a text: Iva Juráková

Napsat komentář