Debustrol slavil Kristova léta: Nové Město na Moravě zažilo pořádný thrash

Další narozeninovou zastávkou kapely Debustrol byl Kulturní dům v Novém Městě na Moravě. Celý večer se z pódia ozýval pořádný thrash metal, jemuž jsou věrné všechny tři vystupující party – Kaar, D.O.P. i oslavenci Debustrol, kteří na naší scéně drtí struny už třiatřicet let.

Sál se pomalu, ale jistě začal naplňovat a úderem 20:00 začala první thrashová předkapela z Prahy. Čtyřčlenná partička, která si říká Kaar, spustila rychlý a energický thrash metal. Kapela to tam na fanoušky vysypala, jak nejlépe mohla.

Úderem 21:00 nastoupily hlavní hvězdy na podium a po proslulém intru Kolinsse: „Tak se všichni userte, je tady Debustrol“ začalo thrashové peklo. Kapela začala energickou písní Trendshit – a od prvních tónů lidé pařili. Kytary nabroušené jak sekery a zabijácké riffy – to jsou prostě Debustrol, dle mého názoru nejlepší thrashová kapela u nás.

Debustrol hrál jak osvědčené fláky, tak písně z poslední desky Válka. Zazněly písně jako Umučená, Protest, Zakuklenci, Vraždící kov, Údolí Hádu, Nasrat vám všem, Masoterian. Fanoušci se dobře bavili, tahle kapela si to prostě zaslouží. Letos slaví 33 let existence. Přejeme jim do dalších let spoustu koncertů a pořádnou porci thrash metalu, jak to nejlépe umí. Kapela se rozloučila známým hitem Vyznání smrti.

Po krátké přestávce nastoupila ždárská thrashmetalová kapela s názvem D.O.P. Kapela hrála novější i starší písně: Můj bůh, Katana, Bojovník, Ve jménu míru. I nyní se fanoušci dobře bavili. Byla to velmi vydařená thrashová akce – víc takových.

Foto a text: Petr Klepetko

Napsat komentář