Rockfest Kuřim: Trautenberk měl největší kotel, švédští Manimal mají kvalitu

Rockfest Kuřim je pro letošek za námi. Rocksound byl samozřejmě slovem i obrazem při tom. Pojďme se ohlédnout za letošním ročníkem a připomenout si pár střípků, které dohromady tvoří zajímavou akci v neméně zajímavém historickém areálu.

Nejlepší kapelou Manimals, největší kotel měli Trautenberk

Nejlepší kapelou festivalu bychom mohli prohlásit švédské Manimal. U nás nehrají poprvé a jejich vystoupení opravdu má kvalitu. Ale největší kotel měli bezesporu Trautenberk. Klatovská kapela ve stylu „tanz metal“ přidává do svých textů odnedávna i jiná témata než inspiraci Krkonošskými pohádkami a slaví snad ještě větší úspěch než předtím. Ti, kdo častěji navštěvují koncerty Limetallu, si museli všimnout „manželské výměny“ za bicími – bubenice Veronika Mrázová je v osmém měsíci těhotenství, a tak za „škopky“ usedl její neméně zkušený a zručný manžel Dali Mráz. Ve velmi dobré náladě a se skvělými novými písničkami jsme zastihli frontmana Krucipüsku Tomáše Hajíčka. Příjemným překvapením bylo vystoupení bandy Donor i nová basistka v kapele Regon, která své nové angažmá zvládá s přehledem.

Pochvala pro pořadatele

Je třeba také pochválit organizaci festivalu. Hlavní pořadatel Slávek Bouda má za ta léta už všechno vychytané. Jídla a pití dosti, bez front, a zábava přirozeně plynula. Festival pořádaný v historických prostorách kuřimského zámku navíc má svou typickou atmosféru. Opravdu stojí za to ho navštívit. Pro příští rok je to tip pro některé z vás.

Text: Petr Dio, Sylva Kaplanová

Foto: Petr Dio

 

Napsat komentář