Miroslavské meruňkobraní: od Argemy přes horror operu až po Nazareth

Tradiční již třicáté Miroslavské meruňkobraní zaplnilo v sobotu 20. 7. téměř celé město. Návštěvníky lákala různorodá zábava: prohlídka zámku, výstava automobilů a traktorů, historická bitva, módní přehlídka, soutěž v pojídání knedlíků, slet ultralehkých letadel, cimbálovka, ale i ochutnávka vín miroslavských vinařů. Celý program pak zakončila Velká letní noc.

Argema: Jarošovský pivovar zpíval i zpěvákův syn

Brány s nekončící frontou se otevřely v půl sedmé večer a za necelou hodinu vystoupila první ze čtyř kapel – Argema z Uherského Hradiště v čele s místním zpěvákem Jardou Hnilicou z nedalekého Kadova. Areál letního kina se velmi rychle plnil, a i sedící fanoušci zpívali jejich známé hity. Zhruba v polovině setu si Jarda pozval na pódium svého syna a společně zazpívali skladbu Jarošovský pivovar.

Vymítač RockOpery Praha: hvězdy nezklamaly, Magdalena Tempírová překvapila

RockOpera Praha přivezla na Moravu hororovou operu Milana Steigerwalda a Pavly Forest o neopětované lásce a děsivých rituálech Vymítač. Velice zajímavé a scénicky náročné vystoupení bylo strhující od začátku do konce. Hlavní hvězdy Kamil Střihavka, Žántí z Matahari nebo Viktor Dyk nezastínily však méně známé kolegy jako Magdalénu Tempírovou v roli démona, která mě velmi překvapila hereckým výkonem, ale hlavně zpěvem. Celá show, během které jako rekvizity objevovaly hořící kříže, ale i samopaly nebo tyč, u které se tančí, byla opravdu výpravná a zajímavá.

Nazareth letos již padesátiletí

Po velkém potlesku se scéna mohla již připravit pro hlavní hvězdu celého večera – skotské Nazareth. Tato světoznámá kapela dokázala za své působení prodat více než 35 milionů desek a hity jako Love Hurts nebo Dream On zná určitě každý. Letos kapela slaví 50 let na scéně a jediný zakládající člen, baskytarista Pete Agnew, letos v září dovrší 72 let. Nakonec se po dlouhé zvukové zkoušce všichni přece jen dočkali a hvězdy jim to oplatily velice kvalitním vystoupením.

Monroe vtipkovali: „Děkujeme naším předskokanům Nazareth“

Celou tropickou noc pak zakončili místní Monroe. Přivítali zbylé fanoušky žertem slovy „děkujeme naším předskokanům Nazareth“ – a mohli tak rozjet covery všemožného druhu. Celá Miroslav utichla až v ranních hodinách. Byla to opravdu zdařilá akce a věřím, že si všichni přišli na své.

Text a foto: Jiří Kunčík

Author

Napsat komentář