Wacken odtajnil první jména na příští rok: hvězdami budou Judas Priest, předprodej začíná již dnes v noci

Metalheads pozor: Pokud vás zaujaly naše vstupy z Wackenu a rádi byste byli u toho příští rok též, právě od zítřka se otevírá možnost: začíná předprodej vstupenek. Všech 75.000 lístků bývá prodáno během jediného dne.

Wacken: festival, který je kultem

Wacken Open Air, jak se festival nedaleko Hamburku správně jmenuje, se díky filmu Metal: A Headbanger’s Journey stal mezi metalisty opravdu kultem. Kdo jen trochu může, snaží se tam aspoň jedenkrát za život dostat, a stejně tak tam můžete být i vy. Krátce po skončení festivalu, letos tedy o půlnoci 5. srpna, se spouští předprodej vstupenek. Jejich cena je, pravda, trochu vyšší (na příští rok 230 euro), ale lístek poskytuje opravdovou propustku do metalového ráje. Obrovský nádherný areál, devět scén, ohromující dvojitá hlavní stage Faster&Harder s hořícím logem akce uprostřed, spousta jídla a pití, do detailů promyšlený merchandise festivalu a především line-up sestavený ze světově slavných kapel – to vše dělá Wacken jedinečným. V programu hlavních scén najdete za sebou jména, z nichž každé by samo o sobě vydalo na headlinera dne či celé akce u našich festivalů jako Masters of Rock či Metalfest. Tady je z nich ale složený celý program dne, večer pak zahraje opravdu velká legenda či momentálně velmi populární hvězda.

První jména pro příští rok známa, vévodí jim Judas Priest

Zároveň byla poslední den festivalu oznámena první jména pro příští ročník. Wacken Open Air 2020 se uskuteční ve dnech 30. 7.-1. 8. a přiveze takové veličiny jako Judas Priest, Amon Amarth, Sodom, Mercyful Fate, Hypocrisy, At The Gates, Venom či Death Angel. Další jména budou přibývat postupně v průběhu roku. Přesto se už teď nabízí říct: Co chtít víc? A přesně to si říká 75.000 metalistů, kteří si již během první noci po spuštění předprodeje a během následujícího dne kupují lístky. Chcete být mezi nimi? Tak nezapomeňte: kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Text: Sylva Kaplanová, foto: archiv festivalu Wacken

 

Author

Napsat komentář