Dan Bárta &Illustratosphere vezou na turné Krásku a zvířený prach

Dan Bárta

Stálic, jejichž světlo léty nevybledlo, najdeme na české hudební scéně jen pár. Jednou z nich je bezesporu Dan Bárta. Ten na podzim vyjíždí na turné se svou jazzovou kapelou Illustratosphere na podporu jejich nově vydaného alba Kráska a zvířený prach.

Rocker, funky muzikant i vystudovaný ekolog

Dan Bárta dělí svůj talent mezi několik kapel a projektů. V roce 2016 odjel vzpomínkové turné s kapelou Alice, která ho v devadesátých letech zapsala do podvědomí fanoušků rocku. O rok později vydali s funkovými J.A.R. své osmé album Eskalace dobra, které jen tak mimochodem shráblo hned tři ceny Anděl (Album roku, Skupina roku a Skladba roku). Na konci roku 2018 si pak ve stejném rytmu zatančil se Sexy Dancers na vzpomínkových koncertech pořádaných k 20. výročí vydání jejich jediného alba Butcher’s on the Road. Kromě toho obdržel mnoho ocenění, například i cenu Zpěvák čtvrtstoletí, kterou ho Akademie české populární hudby odměnila v roce 2015. A kromě toho se intenzivně zajímá o přírodu – nejnověji úspěšně dokončil v Ostravě studium oboru ekologie.

Prach se zvíří na sedmnácti místech republiky

Přes výše uvedený výčet aktivit však nelze Dana Bártu podezřívat z přelétavosti. Jeho srdce už 20 let patří vlastní jazzové kapele Illustratosphere. Ta po loňské změně na postu bubeníka hraje v sestavě Dan Bárta – zpěv, Filip Jelínek – klávesové nástroje, Míra Chyška – kytary, Robert Balzar – baskytara a Martin Valihora – bicí. Loňské jaro se kapela sehrávala na turné s názvem Mezi vrcholy, aby pak později věnovala svou energii dokončení nového, v pořadí již pátého studiového alba. A podobně jako v názvu kapely najdeme i v názvu nové desky typicky bártovsky inteligentní slovní hříčku – dostalo název Kráska a zvířený prach. Dan Bárta & Illustratosphere ho fanouškům v rámci svého podzimního turné plánují představit na sedmnácti koncertech napříč republikou.

Koncert v městě perníku

V Pardubicích si budeme mít možnost vychutnat Bártův nezaměnitelný hlas a muzikantský fortel jeho spoluhráčů v sobotu 28. září, Zvířený prach Tour 2019 do města perníku zavítá přesně na svátek svatého Václava. Koncert se tradičně uskuteční v Kulturním domě Hronovická a lístky můžete zakoupit na stránkách Ticketstream.cz. Ale pospěšte si, jdou na dračku!

Text: Magda Šotolová, foto: Honza Švanda

Zvířený prach tour 2019:

20.9. Bystré

21.9. Praha – Radotín

22.9. Písek

23.9. Brno

24.9. Otrokovice

25.9. Nový Jičín

26.9. Frýdek – Místek

27.9. Jihlava

28.9. Pardubice

8.10. Praha

9.10. Litoměřice

10.10. Plzeň

11.10. Aš

12.10. Jablonec nad Nisou

13.10. Poděbrady

14.10. Kutná Hora

15.10. Mělník

Napsat komentář