S Metalovou Miss oslaví V.A.R. 30 let, vystoupí i švédská divočina Frantic Amber

V.A.R.

Po roce se opět v malém městě Dolní Bousov, které se nachází v jižní části Českého ráje, koná dvoudenní metalová akce s názvem Metalová Miss. Jak již název avizuje, půjde zde mimo jiné o vyhlášení té nejhezčí metalistky. Kromě toho zahraje i několik velmi dobře známých, až legendárních metalových kapel. Takže kdo má rád metal, pivo a mnoho hezkých ženských kolem sebe, ať neváhá!

Až do rána

Stejně jako loni, i letos bude akce dvoudenní. Mimo areál, který je blízko autokrosové dráhy, je povoleno stanování (zdarma), a kdo chce, může spát i v autě. Areál je poměrně vzdálen od města, takže kdo by snad po skončení hudební produkce neměl dost, může se bavit až do rána – pivní výčepy a stánky s občerstvením budou samozřejmě k dispozici dle potřeby.

Od Alkeholu po Debustrol

První den bude čistě v režii hudby. Celé to odstartuje v pátek 6. září v 15:45 mladoboleslavská formace Piranha, která příští rok slaví kulatiny – 10 let od založení. Po nich vystoupí stálice českých rockových festivalů – Komunál v kompletní sestavě, a do třetice česká thrash metalová legenda Debustrol, která má letos na krku 33 let od založení, a stále neztrácí nic na své rychlosti, tvrdosti a neurvalosti. Na této akci zakončí své letošní turné nesoucí název „33 let Antikrista“ a bude to thrash jak řemen, jak jsme u nich zvyklí. Další stálice českých rockových festivalů, Alkehol, vystoupí jako předposlední. Minulý rok jim vyšlo sedmnácté album „Sudová přitažlivost“ a budou vás bavit nejen novými songy, ale i starší tvorbou zahrnující hitovky, které nesmí chybět na žádném jejich koncertě: Hospodo, nalejvej, Zmaštěnej nebo Na zdraví! Páteční produkci uzavře metalová stálice Anarchuz, která brzo načne svojí čtvrtou dekádu a patří mezi pravidelné účastníky Metalové Miss.

Od desíti na nohou

V sobotu se můžete těšit na představení i vystoupení finalistek. Kdo už tu někdy byl, ví, že na zdejších soutěžících lze jen oči nechat. Hudba startuje už v 10 hodin dopoledne s ústeckými Diesel, kteří jsou pravidelným účastníkem motosrazů. Po nich přijde pražské pivní-rockové uskupení Ty Krávo, dále pak veteráni Sacrastic, hrající už od roku 1991. Vlasta Henych přiveze svůj temný projekt Henych 666, a poté nás čeká představení všech finalistek, kterých letos bude čtyřiadvacet. To nám zabere nějakou to půlhodinu. Kvuli nemoci nahradí původně avizovanou Fata Morganu kapela Locomotive. 30 let předloni oslavili Kryptor, kteří se ukážou po nich. S pětiletou pauzou působí dodnes a zde se už rovněž několikrát představili. Následovat bude zhruba půlhodinové vystoupení metalových miss, abychom všichni pořádně věděli, s kým máme tu čest – no bude to jistě příjemné pokoukání.

 

Frantic Amber po roce zase na Metalové miss

Poté přijde na řadu „zmrtvýchvstalá“ kapela Alžběta, jejíž někteří členové krátce působili v kapele Epitafu. Následně nás čeká koncert hvězdy večera – stejně jako loni se představí švédská pětice Frantic Amber, která se skládá ze čtyř okovaných pohledných dam s corpsepaintem, a v pozadí sedí bubeník, který je jediným mužem v kapele. Zpěvačka Elizabeth upoutává pozornost četnými řetězy, které visí z jejich zad, neméně pak ohromným growlem. V repertoáru mají mimo jiné i cover songu Hammer Smashed Face od Cannibal Corpse.

V.A.R.u je třicet

Po koncertu tohoto fenoménu nás čeká vyhlášení výsledků a zvolení královny metalu pro tento rok. Poté, co se všechny krásky odeberou z pódia, nám jako předposlední zahrají legendární V.A.R., kteří slaví 30 let od založení a letos se představili třeba na festivalech Obscene Extreme nebo Metalgate Czech Death Fest. Celý program uzavřou mladoboleslavští Joker Eleven, které čeká příští rok 10. výročí. Zajímavostí je, že první a poslední kapela letošního ročníku pocházejí ze stejného města a fungují téměř stejně dlouho.

Ještě než nás podzim zažene do klubů

Vstupenky lze stále pořídit v předprodeji za 700 Kč, na místě pak za 800 Kč. Případně lze na místě koupit i jednodenní vstup na pátek nebo na sobotu za 500 Kč. Vstupenek je stále dost. Sice už vzhledem ke blížícímu se podzimu bude trochu chladněji, ale to nás metalisty přece nemůže nijak ohrozit. Venkovní akce se pomalu chýlí k závěru a brzy se na nějakou dobu přesuneme do klubů, sálů, kulturních domů a koncertních hal. Pojďme si tedy užít jednu z posledních metalových akcí pod širým nebem a podívat se přitom na několik metalových krásek!

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda

 

Napsat komentář