Miloš Meier na podzimním turné se svým projektem Drumming Syndrome

Miloš Meier, Drumming Syndrome

Bubenický virtuos Miloš Meier vyráží letos na podzim na dlouhé celorepublikové turné se svým projektem Drumming Syndrome. Současně pojede s Dymytry další tour k jejich nové desce Revolter, čeká ho tedy několik velmi náročných měsíců. Ale vzhledem k tomu, že je dle svých slov schopen trénovat i 6-10 hodin denně, zvládne to jistě s grácií. Obě turné skýtají mnoho zastávek po celé republice a je jen na vás, na který koncert zavítáte.

Takřka domácí koncerty v Červeném Kostelci a v Machově

Šňůra bude zahájena v sobotu 14. září na festivalu Angry Burgers Fest v Liberci, poslední zastávka je plánována do libereckého klubu Warehouse 4. prosince. Během tohoto takřka tříměsíčního tahu se Miloš podívá i velmi blízko malého města Hronova, kde vyrůstal, konkrétně do Červeného Kostelce a Machova. Jeho rodina se široce angažuje v hudbě – otec je dirigentem hronovského orchestru, maminka vyučuje zpěv na hronovské základní umělecké škole a jeho bratr je rovněž vynikající bubeník. V Karlovarském symfonickém orchestru zase působí jeho sestra jako hornistka.

Jaké bude turné?

Tento projekt pojal Miloš velmi rozmanitě. Disponuje širokým repertoárem vlastních skladeb i cover verzí, ke kterým si složil vlastní doprovod. Velký úspěch sklidily mimo jiné dva covery písní od notoricky známých Slipknot. V zásobě má samozřejmě i několik songů od Dymytry v instrumentální verzi. S touto kapelou tráví prakticky nejvíce času, co se hudební kariéry týče. A určitě nám promítne i několik videí ze světových bubenických festivalů, na kterých si zahrál. Velký úspěch zaznamenal třeba v roce 2017 v jihokorejském Soulu nebo na Meinl Drum Festivalu ve Varšavě o rok dříve. Jistě se i zmíní ve velkém o své hudební kariéře, bohatých zážitcích a zkušenostech z hudební branže, interpretech a osobnostech, kterými se inspiroval, a třeba prozradí i něco o své bubenické výbavě.

Z hudební rodiny do metalových kapel

Už od útlého věku hrál Miloš v několika kapelách různých žánrů, například v pouhých 11 letech v kapele jeho otce, která hrála i na plesech. Brzy nato začal tíhnout k heavy metalu a hard rocku. V době jeho studia na konzervatoři si ho vybrala česká deathmetalová legenda Tortharry, se kterými nahrál album White, a brzy nato vyhrál konkurz do české rockové legendy BSP (Balage-Střihavka-Pavlíček). Působil i se sólovými projekty jednotlivých členů, zejména s Michalem Pavlíčkem, několik let hrál s kapelou Kamila Střihavky jménem Leaders. Pár let zpátky jsme mohli Miloše vidět na turné se Stromboli, kteří byli téměř v kompletní původní sestavě, či s českou Supergroup, jejíž součástí vedle Střihavky a Pavlíčka byli Roman Dragoun, Jan Hrubý a Vladimír Guma Kulhánek. Mezi dalšími četnými angažmá stojí za zmínku i někdejší působení v kapele Stroy, s nimiž nahrál album Adam Reborn, které několik českých hudebních serverů ocenilo jako album roku.
Minulý rok na festivalu Rock Heart si zahrál i s řeckým kytaristou Gusem G. Nejvíce vytížen je samozřejmě s Dymytry a součástí každého jejich koncertu je nepostradatelně jeho bubenické sólo.

Text: Mates Šimek, foto: archiv Miloše Meiera

Termíny podzimního turné Drumming Syndrome 2019:

114.9. LIBEREC – Angry Burgers Fest (festivalový set)
28.9. LITVÍNOV – slavnosti (festivalový set)
5.10. MACHOV u HRONOVA – KD (festivalový set)
11.10. DĚČÍN – Le Garage Noir
17.10. ŽILINA (SK) – Smer Klub 77
18.10. LUHAČOVICE – klub Sokolka
19.10. HAVÍŘOV – Stolárna Music Club
20.10. KRNOV – Kofola music club
30.10. TEPLICE – KNAK
6.11. VYŠKOV – MKS
7.11. TŘEBÍČ – Roxy Club
14.11. PÍSEK – KD
20.11. HRADEC KRÁLOVÉ – 3D Music
21.11. ČERVENÝ KOSTELEC u NÁCHODA – Divadlo J.K. Tyla
3.12. STŘÍBRO – Kino sál
4.12. LIBEREC – Club Warehouse

 

Napsat komentář