Britská legenda New Order v Praze odstartuje své podzimní turné

New Order

Legendy osmdesátých let New Order odstartují již brzy v Praze své turné. Zároveň se jedná o jejich první koncert v České republice. Dále jsou v plánu vystoupení například ve Francii, Belgii či Nizozemsku.

Post-punk, elektronika a taneční hudba

New Order je britská kapela, která vznikla na základech zaniklých Joy Division poté, co frontman Ian Curtis spáchal sebevraždu. Díky spojení post-punku, elektroniky a taneční hudby se stala jednou z nejuznávanějších a nejvlivnějších kapel 80. let.

Z Lucerny do Fora Karlín

V Praze se ukáží už 3. října ve Foru Karlín. Koncert byl přeložen z Lucerny, což někteří fanoušci přivítali kvůli lepším klimatickým podmínkám, které novému prostoru vládnou. Jednou ze skladeb, kterou na koncertě určitě uslyšíte, je Blue Monday. Jedná se o počin z roku 1982 a na jejich koncertech je to již stálice. Prodalo se jí více než tři miliony kopií a stala se nejlépe prodávaným 12palcovým singlem všech dob.

Promyšlená scéna, spousta efektů a klasické i novější písničky

V rámci podzimního turné kapela zahraje průřez jejich téměř čtyřicetiletou působností. „Bude to kombinace starých klasických kousků s novějším materiálem z našeho zatím posledního alba Music Complete. Zahrajeme i něco z dob Joy Divison, o to nemusíte mít strach. Bude to prima, dovezeme promyšlenou scénu, spousty efektů a tak. Myslím, že se vážně máte na co těšit,“ prozradil v rozhovoru kytarista a klávesista Phil Cunningham.

Text: Edita Šírková, foto: Facebookový profil New Order

 

Napsat komentář