Vlčí smečka Powerwolf zamíří v rámci turné i na Slovensko

Attila Dorn, Powerwolf

Vlčí smečka Powerwolf vyrazila na druhou část evropského turné The Sacrament of Sin Tour 2019. Tentokrát si k sobě přizvali galaktické hrdiny Gloryhammer a jako bonus vystoupí domácí slovenská kapela Eufory.

Refinery Gallery: renomované místo i pro mezinárodní hvězdy

Powerwolf vystoupí 2. prosince v prostorách Refinery Gallery v Bratislavě. Místo je to známé a renomované i pro evropské a světové hudební hvězdy. 25. listopadu například přivítalo americké alternative-rockové křesťany Skillet, kteří se těší velké popularitě.

Domácí předskokan: Eufory

Celý večer otevře slovenská powermetalová kapela Eufory. Nejen na Slovensku, ale i u nás v Česku si kapela vybudovala slušnou fanouškovskou základnu. Pyšní se také účastí na několika velkých festivalech, jako je třeba Masters of Rock nebo More than Fest.

Gloryhammer hostem turné

Jako hosta celého turné si Powerwolf tentokrát pozvali britsko-švýcarskou powermetalovou skupinu Gloryhammer. Kapelu založil v roce 2010 klávesista Christopher Bowes, který je zároveň i zpěvákem skotské skupiny Alestorm. Náměty textů čerpají hlavně z fantasy/epických příběhů a fiktivní skotské historie. I celková vizáž členů kapely jejich tvorbu jen podtrhuje.

„Vlci“ si zakládají na temném vzhledu

Německou powermetalovu smečku Powerwolf, kterou založili v roce 2003 kytaristé Charles a Matthew Greywolfovi, asi netřeba moc představovat. Kapela se těší stále větší popularitě a sklízí úspěchy všude, kde se objeví. O tom svědčí nejen vyprodaná vystoupení, ale i stále více propracovanější show na koncertech. Vlci (jak se kapele mezi fanoušky říká) si zakládají na temném vzhledu – kostýmy a používání tzv. corpse paintingu je jejich nedílnou součástí. Také témata a koncept jednotlivých písní či celých alb se točí kolem vlkodlaků, upírů a odkazují i na křesťanství a církev.

Powerwolf mají grafičku ze Slovenska

Samotná kapela má právě k Slovensku speciální vztah, protože zde před 3 lety narazili na jejich nynější hlavní grafičku Zsofii Dankovou, která má na kontě nespočet grafik, jak na obaly alb, tak i návrhy veškerého kapelního merche.

Lístky stále jsou

V rámci jejich turné The Sacrament of Sin ke stejnojmennému albu, vydaném v roce 2018, nebude chybět ani zastávka v Bratislavě, v Refinery Gallery. Lístky na tuto akci jsou stále v prodeji, takže pokud si chce užít trochu děsivé show plné vlkodlaků, ohňů a především skvělého hudebního vystoupení, není na co čekat!

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda