Rocková Barča: Vilém Čok, Jana Uriel Kratochvílová, Doktor Triceratops

Jana Uriel Kratochvílová

V Kulturním domě Barikádníků si od 80. let dávají sraz fanoušci rockové muziky. 21. listopadu se zde odehrál trojkoncert, který byl jedinečným zážitkem díky hudbě i prostoru, na který má řada z nás vzpomínky.

Start obstaral Doktor Triceratops, další na řadě byl Vilém Čok s Bypassem

Jako první odstartovala večer metalcoreová kapela Doktor Triceratops. Ve svém setu odehrála převážně skladby z nového alba Old Skull Metal, které vyšlo letos na podzim. Musím uznat, že jsem tuhle partičku neslyšela naživo hezky dlouho, ale o to víc jsem si jejich koncert opravdu užila. Zkrátka jim to hraje sakra dobře!

Další, kdo potěšil své fanoušky, byl Vilém Čok s kapelou Bypass. Je stálicí české rockové scény už mnoho let a nápady jsou opravdu originální. Tento rok je ve znamení 2+1 Tour, které spočívá v tom, že po každých dvou známých písních následuje nějaký song, který Vilém Čok nahrál pro jiné projekty. Večer nechyběly hity jako Hudba je nejvíc nebo Anděl Fantazie od projektu Nová Růže, ale i Na václavskym Václaváku, Pan doktor, kterou Čok nazpíval s Vojtou Hubigerem, Karel nese asi čaj nebo Půlnoční závodní dráha od kapely Katapult.

Závěr večera patřil naší nejoriginálnější zpěvačce a rebelce s jedinečným hlasem

Jana Uriel Kratochvílová s kapelou Illuminati.ca svým koncertem opět potěšila své fanoušky. Stále má hlas jako zvon a spoustu energie na rozdávání. Na pódiu nechyběli tanečníci MetaDance, kteří svým kreativním vystoupením se zajímavými kostýmy koncerty Jany Uriel Kratochvílové pokaždé doprovází. Večer zazněly jak novější skladby, tak i hity, které nikdy neomrzí. Korálky, Hotel Barbarosa nebo legendární skladbu Ve stínu kapradiny si společně zazpívali všichni v sále.

Tento večer bylo rovněž představeno a pokřtěno i nové album Trinity. Komu ve sbírce ještě chybí a nebyl na Speciálním trojkoncertu na Rockové Barče, může navštívit stránky kapely. Více je k nakouknutí v rozsáhlé fotogalerii, která vám přesně popíše, že to byl parádně prožitý večer se skvělou rockovou atmosférou.

Text a foto: Jana Kleinbauerová