Turné Cocotte Minute k 15 letům Czeko vyvrcholí v Brně a v Praze

Cocotte Minute, Martin Zeller

Od října brázdí kapela Cocotte Minute české kluby v rámci podzimního turné připomínajícího 15 let starý debut Czeko. S ním začali psát dějiny českého nu-metalu, a právě toto album je vyneslo na špičku klubové scény.

Odměna i zadostiučinění

„Před patnácti lety jsme nastartovali něco, o čem jsme věděli, že dává smysl, a doufali, že to poznaj i ostatní. Po těch patnácti letech je to tady furt a je to silnější než kdy předtím. Pro nás s Czendálem je to ta největší odměna i zadostiučinění zároveň,“ vysvětluje frontman Zeller.
Při této příležitosti natočila kapela ke stejnojmenné pecce po letech oficiální videoklip, do kterého zapojila i fanoušky. Aktuálně obráží republiku s koncerty, na nichž si tuto desku společně se svými příznivci připomíná.

 

Alkohol, badminton a Duo Jamaha

„Popravdě jsme sami překvapený, kolik začalo chodit lidi, a doufáme, že se to už nebude opakovat. Neradi bychom se proslavili, protože sláva, peníze a úspěch, jak známo, kazí charakter! A my jsme již tak jako tak na morálním scestí. Alkohol, badminton a CD Dua Jamaha v přehrávači naší dodávky jsou jasná znamení, že naše dekadence nezná mezí již teď. Co teprv, až o nás začne psát i časopis Zahrádkář a Žena a pivo?“ vtipně komentuje Zeller hojnou návštěvnost první poloviny turné.

Vrchol turné v Brně a v Praze

Během večera vždy zazní sedm songů ze zmiňovaného alba a v devadesátiminutovém setlistu nebudou chybět ani hity z posledních dvou kritikou opěvovaných počinů Rituál, kmen a srdce a kmen a nejnovějšího EP Veď mě. Jako host vystoupí písničkář a mistr peprných rýmů Vojtaano, se kterým si Cocotte Minute střihnou vzájemnou hostovačku.

Turné vyvrcholí dvojkoncertem 29. a 30. 11. v Brně a 5. 12. v pražském Paláci Akropolis. Páteční koncert v Brně hlásí vyprodáno a na zbývající vystoupení už zbývá jen pár lístků. Proto s jejich koupí dlouho neotálejte a přijďte s kapelou oslavit jejich Czeko!

Zbývající termíny Czeko 15 let tour:
29. + 30. 11. Brno
5. 12. Praha
13. 12. Liberec
14. 12. Třebíč

Text: Ema Moravcová, TZ, foto: Tom Black

Author