Matador Udo Dirkschneider si v Česku střihne čtveřici koncertů

Udo Dirkschneider

Věk není překážkou toho, abyste mohli jet dál v tom, co vás baví. Taková je i heavymetalová legenda Udo Dirkschneider. Jeho „motorová pila“, jak se občas říká jeho hlasu, stále řeže a čtyřikrát si zařádí i u nás.

Z legendárních Accept do svého vlastního projektu

Udo už se nějaký pátek zpátky navždy oprostil od svého působení v metalové veličině Accept, za jehož éry prožívala tato kapela zlaté časy. V posledních letech se věnuje převážně své kapele s jednoduchým názvem U.D.O., se kterou i přesto, že se blíží sedmdesátce, stále skládá novou hudbu. Důkazem toho budiž loňské studiové album Steelfactory, ke kterému v tomto období jede dlouhé turné.

Udo se synem jsou pilíři obsazení kapely

V sestavě U.D.O. se od založení v roce 1987 prostřídalo široké portfolio muzikantů: například kytarista Kasperi Hekkinen (nyní působící v Beast In Black), baskytarista Fitty Wienhold, kytarista Stefan Kaufmann nebo kytarista Andy Susemihl (ex-Sinner). Udo v roce 2015 dosadil za bicí svého syna Svena Dirkschneidera, který je velmi zručným bubeníkem. Je více než jasné, že jablko nepadlo daleko od stromu. Stabilním členem této sestavy je od roku 2013 též kytarista Andrey Smirnov.

Hned čtyřikrát u nás

Před pár lety jel Udo i několik turné od hlavičkou Dirkschneider, kde dal vzpomenout na své největší hitovky, které s Accept dlouhá léta zpíval. Nedávno však za touto částí své minulosti udělal tlustou čáru. Jeho současnou kapelu u nás vidíme často: je pravidelným účastníkem Masters of Rock a Metalfestu, letos se představila i na festivalu Rock Heart. A tentokrát budou u nás hned čtyři možnosti, kde se na tento poctivý heavy metal podívat.

Tou první bude středa 4. prosince v pardubickém Ideonu, 5. prosince pak zahrají U.D.O. v ostravském klubu Garage Music Club. Třetí štace připadá na Sportovní halu ve Hluku o den později 6. prosince a poslední český koncert se pak uskuteční 7. prosince v Plzni v Kulturním domě Šeříková.

Konec kariéry malého muže s velkým hlasem? Nepřipadá v úvahu!

Udo je ve svých 67 letech sice stále ve skvělé formě a v žádném případě nezamýšlí, že by svou déle než 40 let trvající kariéru pověsil na hřebík. Pokud patříte mezi fanoušky klasického heavy metalu osmdesátých let, vřele doporučujeme příští týden zavítat na některý z těchto koncertů. Na všechny čtyři jsou stále k dispozici vstupenky na webu mastersofrock.cz.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda