Katalepsy rozproudili brněnskou Melodku death metalem

Katalepsy

Klubová atmosféra brněnské Melodky skýtá příjemné prostředí pro metalové koncerty, kde jsou kapely takřka na dosah ruky. Ve čtvrtek 28. listopadu se zde představila čtveřice těžkotonážních deathmetalových skvader.

Vanguard se prošli mezi fanoušky

Jako první se do toho opřeli brněnští Vanguard. Na úvod naprali do velkého množství zde přítomných řízný death metal s nádechem melodiky, skvělý pohled byl především na dvojici kytaristů, kteří oba často za používání tappingu řezali parádní sóla. Sám zpěvák si to několikrát nakráčel přímo mezi přihlížející, aby zde rozpoutal kotel, a na konci setu se do publika vydala i celá kapela kromě bubeníka, a prožívali to takovým způsobem, až všichni skončili na zemi.

Phylactery si též dali „procházku“

Podobnými šílenostmi se na své domácí půdě bavili i Phylactery, kteří do přítomných napumpovali několik songů z jejich loňského alba Aether. Ke konci setu se též několik členů prošlo mezi většinou přihlížejících, kteří mezitím utvářeli pořádný circle pit, zatímco si po stranách užívaly atmosféru další skupiny rockerů s plnými půllitry piva v rukách.

Rozdivočelá deathová mašinérie v podání Anime Torment

Anime Torment jsou též známí svými energetickými a nespoutanými výstupy. Pořádnou divočinu si přichystali i pro čtvrteční večer na Melodce. Setlist nakombinovali ze dvojice obou svých vydaných alb. Pod pódiem se mnozí oddávali dlouhotrvajícímu headbangingu do rytmu metalových riffů, které se všem příjemně zařezávaly pod kůži.

Katalepsy napumpovali do fanoušků většinu songů z nové desky

Na nikom z Katalepsy nebyly znát žádné známky únavy z jejich středečního koncertu v pražském Rock Café. Pustili se do toho ihned v plné palbě, zejména frontman Igor Filimontsev, jehož brutální growl stoupal snad až někde z pekelných hlubin. Ve svém setu obsáhli většinu songů z jejich poslední desky Gravenous Hour a nakonec si vyslechli mohutný aplaus od celého klubu, zatímco se pomalu odebrali do útrob zákulisí.

Line-up přilákal mnoho metalistů

Stačilo se v průběhu večera párkrát rozhlédnout kolem a bylo jasné, že tato čtveřice extrémních metalových kapel přilákala celkem široký zástup metalových nadšenců. Tuto klubovku tedy považuju za velmi povedenou a většina z Vás, kdo jste byli přitom, mi jistě dá za pravdu.

Text: Mates Šimek, foto: Facebookový profil Katalepsy