Lindemann v klipu Frau&Man: Nečekaný klid, nečekané rozuzlení

Lindemann

Projekt Lindemann o sobě opět dává vědět v podobě dalšího videoklipu Frau&Man, a ani tentokrát nechybí perverzní scény, kontroverzní situace ani milostná zápletka. Opět se na scéně objeví i herec Peter Stormare.

Co nový klip, to bizarnější nápad

Už jsme si tak nějak zvykli, že co nový klip od Lindemann, to bizarnější nápad a provedení. Ve výčtu jejich singlů od běhajících kartáčů z automyčky ve Fish On, dvojrole Tilla v Mathematik až po poslední počin Knebel, který může být veřejně publikován jen díky velké cenzuře nechutných scén.

Šachy, stav beztíže a návrat na Zem ve snech

Tentokrát se ovšem žádných velkých nechuťáren nedočkáte. Ba naopak, celý příběh začíná až komicky klidně. Peter Tägtgren (zpěvák z kapel Hypocrisy a Pain) a švédský herec Peter Stormare jsou jako kosmonauté vysláni do vesmíru na misi. Spolu hrají šachovou partii, díky stavu beztíže se oba vznášejí jak dva beránci na nebi a usmívají se od ucha k uchu. Pak se ovšem jeden z nich naštve a šachovou partii ukončí. Oba se poté schoulí s jakousi fotografií, každý na své lůžko, a ve svých snech se vracejí zpátky na Zem.

Od naštvání k násilnému sexu

Příběh se tedy přesouvá o několik set kilometrů níže, konkrétně do sklářské dílny, které šéfuje Till. Továrna je plná krásných dělnic, které poctivě pracují u pásu. Klidnou směnu naruší jedna velmi pohledná blondýna, která upustí krabici se skelničkami na zem a je předvolána na kobereček před velkého šéfa. Till hrubě křičí a nadává nebohé dělnici, náporem emocí a rozčilení se na ni vrhá a násilím ji tiskne na svůj pracovní stůl. Dívka se snaží bránit a jedinou zbraní, co se jí dostane pod ruce, je skleněný popelník, kterým udeří chlípného Tilla přímo do čela a utíká pryč.

Mezitím členové vesmírné posádky dostávají zprávu, že jejich mise končí a můžou se vrátit zpátky na Zem. Peter Tägtgren se raduje, naopak jeho kolega smutně kouká na svoji kresbu, podobiznu Petera, ke kterému tajně chová city.

Rodinná fotka bez kamarádovy ženy

Opět se vracíme zpátky k Tillovi, který s ovázaným čelem sedí ve svém bytě a čte noviny, kde se dozvídá o návratu kosmonautů z mise. A právě tady nastává pravé rozuzlení celého příběhu. Peter Tägtgren je Tillův velmi dobrý přítel a po návratu domů je pozván k němu na večeři. Na tom by nebylo nic divného, kdyby Peterovou manželkou nebyla ona pohledná blondýna, kterou se Till pokusil znásilnit a tajně do ní byl zamilovaný. Na druhé straně je pak zdrcený kolega kosmonaut, který z rodinné fotografie vystřihl obličej Peterovy ženy a přelepil ho svým. Celá tahle bizardní situace vyvrcholí, když Till během večeře vyběhne ven a v ruce tiskne fotografii Petera a jeho ženy. Uvědomí si, že kamarádství je pro něj víc a ženu z fotografie odtrhne pryč. Když si tak sedí s fotkou Petera na lavičce, prochází kolem něj druhý kosmonaut, který si fotky všimne a bez váhání jednu vrazí Tillovi mezi oči.

Už brzy v Praze

Lindemann opět nezklamali a tentokrát nám přinesli úsměvnější, ale o to bizarnější klip, plný složitých vztahů mezi partnery a přáteli. Píseň ke klipu pochází z druhého stejnojmenného alba kapely, které nám zajisté představí na zastávce jejich chystaného turné 10. února 2020 v Praze. Lístky jsou stále v prodeji, avšak pokud vám ještě nebylo 18, na koncert se nedostanete. Což je celkem pochopitelné, když se jedná o Lindemann.

Text: Ema Moravcová, foto: Facebookový profil Lindemann

Author