Hammerfall se k nám vracejí s Battle Beast a Serious Black v zádech

Hammerfall, Joacim Cans

Hammerfall patří mezi nejznámější powermetalové kapely současnosti – a k nám se často a rádi vracejí. Na příští koncert u nás se můžeme těšit v únoru. Sekundovat jim budou Battle Beast a Serious Black.

Nebývalá úroda metalu v únoru

V únoru nás čeká nebývalá úroda koncertů zahraničních metalových hvězd. Hammerfall k nám přijedou 13. února do pražského Fora Karlín. Tato moderní hala se během své nedlouhé existence již stala tradičním a důstojným místem ke koncertům metalových veličin ze zahraničí.

Jedenáct alb

Letos je to 26 let od vzniku této formace, která sbírá velké úspěchy s každým vydaným albem. To platí již od jejich debutu Glory to the Brave z roku 1997. Letos v srpnu jsme se dočkali jedenáctého zářezu v podobě alba Dominion. Jeden song z něj, konkrétně (We Make) Sweden Rock, zahráli i na letošním plzeňském Metalfestu. A jak frontman Joacim Cans slíbil – že se brzy vrátí – tak Hammerfall učiní.

Joacim přivítá i ty, co ještě Hammerfall neviděli

Který fanoušek power metalu by neznal pecky jako Renegade, Any Means Necessary, Hearts On Fire nebo Bloodbound. Velmi známý je též song Let the Hammer Fall, při kterém se Joacim tradičně ptá, kdo z přítomných už viděl Hammerfall a komu se této cti dostalo poprvé. Poté chce, aby na jeho „Let the Hammer…“ všichni odpovědli „Fall“, načež spustí tento song. Před koncem koncertu vždy pronese „How could we leave you without setting some hearts on fire?“, což odkazuje i na jejich největší hitovku.

Oscar Dronjak je pevným základem a motorem celé kapely

V Hammerfall se již prostřídala řada muzikantů. Jediným původním členem je téměř dvoumetrový kytarista Oscar Dronjak, v jehož arzenálu na žádném koncertě nesmí chybět kytara ve tvaru kladiva. Při všech vydaných albech byl též přítomen již zmíněný frontman Joacim Cans, který nahradil Mikaela Stanneho. Druhý kytarista Pontus Norgren zase přišel jako náhrada za Stefana Elmgrena. Ten před čtyřmi lety jel s Hammerfallem turné jako baskytarista, jelikož současný basák Fredrik Larsson se potřeboval věnovat rodině. Bubeník David Wallin vystřídal na tomto postu dlouholetého bicmena Anderse Johanssona.

Battle Beast v čele s Noorou Louhimo

Finští Battle Beast nám jsou též dobře známí, zejména díky pohledné a nespoutané zpěvačce Nooře Louhimo. Ta na pódiu vyniká nejen svým čistým a vysokým vokálem, ale též příjemným a divokým vzhledem. Na loňském Masters of Rock jsme si opravdu užili její frontmanský výkon. Na hlavě měla korunu s rohy a velmi často též komunikovala s fanoušky, které dokázala pořádně rozhýbat.
A stejně jako Hammerfall, i Battle Beast nás letos potěšili novým albem. To nese název No More Hollywood Endings a je to jejich pátý zářez. Příští rok též slaví 15 let od svého vzniku. Před headlinerem tohoto večera se tedy pořádně zahřejeme při setu tohoto energického power metalového sextetu.

Serious Black a Hammerfall opět spolu

Třetím do party budou dobří kamarádi Hammerfall, mezinárodní power metalové uskupení Serious Black, v němž je každý člen jiné národnosti. Šlape jim to ale parádně. Během teprve pouhých pěti let existence vydali už 4 studiová alba, z toho dvě v roce 2017. Tím nejnovějším je pak First Light. S Hammerfall již jeli několik turné, u nás se jako jejich předkapela představili třeba při únorovém koncertu v roce 2015.
Vstupenky jsou stále k dispozici přímo na webu www.mastersofrock.cz.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda