Metallica finančně podpoří boj proti požáru v Austrálii

Metallica

Že mají pánové z kapely Metallica dobré srdce, jsme se přesvědčili již v létě, kdy v rámci pražské návštěvy darovali nemalou částku na školní obědy potřebným dětem. Nyní oznámili, že věnují peníze na boj proti požáru v Austrálii.

Požár zmařil lidské i zvířecí životy

Australskou buš zachvátil nedávno obrovský požár. Dosud si vyžádal 25 lidských životů, mnoho lidí také přišlo o své domovy. V ohni zahynula také snad miliarda živočichů, kteří v buši přirozeně žijí – od plazů a ptáků až po savce jako např. koala.

Metallica posílá tři čtvrtě miliónu dolarů

Známé osobnosti po celém světě se připojují k finanční pomoci pro zpustošenou zemi. Nově oznámila také americká hudební legenda Metallica, že daruje prostřednictvím své nadace All Within My Hands 750.000 dolarů ve prospěch hasičů NSW Rural Fire Service a Country Fire Authority ve Victorii.

Výzva ostatním, aby se zapojili

„Ničivý vliv požáru na všechny obyvatele, zvířata, životní prostředí a nádhernou australskou krajinu nás velmi trápí,“ uvedla kapela. Zároveň na sociálních sítích vyzvala ostatní, aby se k ní připojili a „dělali, co bude v jejich silách“. Poskytli také odkazy na příslušné organizace hasičů.

Text: Sylva Kaplanová, foto: facebookový profil kapely Metallica

Author