Machine Head budou v téměř kompletní původní sestavě v Praze

Machine Head

Americká groove metalová skupina Machine Head se letos chystá do České republiky. Tento koncert bude velmi speciální, jak obsazením kapely, tak skutečností, že bude součástí výročního turné.

Dva původní členové a dvacáté výročí Burn My Eyes

Machine Head zahrají ve středu 9. května 2020 v pražském Foru Karlín. Pro fanoušky bude mít speciální příchuť hned z několika důvodů. Zahrají zde dva z původních členů sestavy, a zároveň bude tento koncert součástí turné ke dvacátému výročí vydání prvního alba kapely Burn My Eyes.

Natáčení a záznam ke stažení

Celý koncert se bude dle slov managementu Machine Head natáčet a záznam z něj si návštěvníci koncertu budou moci po vydání zdarma stáhnout. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketportal. K dispozici je i limitovaná edice balíčků Meet & Greet nebo těch, které zahrnují účast na zvukové zkoušce, dále také speciální reklamní předměty.

Těžká devadesátá léta, přesto první album prorazilo

Machine Head u nás nehrají zrovna často, a proto je skvělé, že se agentuře Octopus Promotion podařilo je k nám dostat – navíc při takovéto příležitosti. Sami Machine Head byli jedni z těch, kteří udržovali metal při životě v letech devadesátých, kdy byl tento žánr mnohými považován za mrtvý. Vznikli v roce 1991 v kalifornském Oaklandu. Jejich první album Burn My Eyes se stalo bestsellerem labelu Roadrunner Records, kterým bylo ještě pět let po vydání. Jeho součástí je bezpochyby nejznámější song skupinyDavidian.

 

Tvrdší žánry metalu pohromadě, v textech se Machine Head s ničím nemažou

Machine Head prozatím vydali devět alb, minulý rok vyšel jejich zatím nejnovější počin s názvem Catharsis. Co se žánrového zařazení týče, ve své tvorbě mísí groove metal s prvky thrash metalu a nu metalu. Jejich texty jsou plné, násilí, dominance, respektu k autoritám a vnitřních rozbrojů probíhajících v mysli člověka. Frontman Robb Flynn používá kombinaci čistých vokálů s growlingem, což přidává na rozmanitosti.

Text: Mates Šimek, foto: facebookový profil kapely Machine Head