Extravagantní Hentai Corporation se vrhají do nových tourbulencí

Hentai Corporation

Pražští divoši Hentai Corporation mají před vydáním nové nahrávky a videoklipu. Ještě než vstoupí do festivalového koncertního útoku, chtějí to zas, jak je jejich dobrým zvykem, pořádně roztočit.

Jak kontroverzní je kapela, tak kontroverzní je video

Hentai Corporation je thrash-rock’n’rollová kapela z Prahy, známá svými výbušnými koncerty, nápaditou instrumentací a výjimečným hlasem excentrického frontmana Radka Škarohlída. Počátky kapely se datují do roku 2005. Za dobu svého fungování získali pověst jedné z nejtalentovanějších, ale zároveň i nejkontroverznějších kapel u nás. K tomu dopomohl i videoklip ke skladbě Equilibristic Brides z jejich debutového alba The Spectre Of Corporatism… z roku 2013. Na YouTube měl přes milión zhlédnutí. Důkazem, že se jednalo o velmi kontroverzní klip, bylo následné stažení z této sociální sítě. Po novém nahrání se počet zhlédnutí klipu opět blíží k půl miliónu.

Bude deska, bude klip, bude turné, bude divočina

I když se to nemuselo nějakou dobu zdát, pražská crazy sebranka a postrach koncertních pódií od vydání alba „Intracellular Pets“ (2017) nespala. A co víc, u Hentai Corporation to teď pořádně vře! Jednak mají před vydáním nové nahrávky, již v nadcházejících dnech uvedou novým videoklipem z produkce studia DRAWetc. (kreslil renomovaný Vladimír Strejček), v němž zachrání svět, a jednak se před rozpukem letní festivalové sezóny vrhnou rozehřát do několika klubů, kde by mělo dojít k maximální tourbulenci.

Text: Ema Moravcová, foto: archiv kapely Hentai Corporation

Termíny:

07. 03. Liberec – Bunkr
20. 03. Klatovy – Falcon
26. 03. Praha, Akropolis – Žižkovská Noc
28. 03. Uherské Hradiště – Mír
03. 04. Svitavy – Tyjátr
14. 04. Praha – Futurum minikřest