Kapela Wohnout a jejich přátelé Chodí na zkoušku v roušce

Wohnout s rouškou

Wohnout patří mezi ta uskupení, jejichž činorodost nedokáže zastavit ani pandemie koronaviru. S fanoušky komunikují prostřednictvím sociálních sítí, které se snaží zásobovat zajímavými příspěvky.

Wohnout komunikuje s fanoušky

Fanoušci si tak mohou nudu nouzového stavu zpestřit například koncerty ze zkušebny, předělávkami starých songů nebo četbou blogu členů kapely a týmu. Paleta zpracovaných témat je široká (od kulinářského a cestovatelského, přes sportovní a chovatelské, až třeba k chalupářskému). Jedno však mají společné. Jsou, stejně jako wohnoutí texty, zajímavé, vtipně sebeironické a čtenáře rozhodně pobaví.

Karanténa-song: práce na dálku

O karanténovém songu, se kterými se v současné době roztrhl pytel, Wohnout zpočátku vůbec neuvažovali. Když však v jejich kapelní internetové diskusi padl slogan „Jsme na zkoušce v roušce“, přišlo jim škoda jeho potenciál nevyužít.

„Složili jsme velmi rychle písničku a vyzvali řadu pečlivě vybraných kamarádů, aby se taky zúčastnili. A oni se zúčastnili. Všechno se dělalo na dálku, každý svůj part nazpíval doma, telefony, maily, docela to lítalo,“ popisuje pracovní proces Matěj Homola.

Plejáda kamarádů muzikantů

Jak v samotné písni, tak videoklipu se sešla zajímavá sestava muzikantů. Defilé masek se krom Wohnout zúčastnili violoncellistka Terezie Vodička Kovalová, Dara Rolins, Oto Klempíř, Vašek Bláha (Divokej Bill), Márdi (Vypsaná Fixa), Kuba Ryba (Rybičky 48), Pokáč a Juraj Štefánik (Horkýže Slíže). Svým hlasem a střihačským umem přispěl i producent celé písně Michal Skořepa a také Milan Cimfe, který písničku smíchal.

„Všichni jsme pracovali ve virtuálním studiu, každý nahrával doma, kde teď tráví čas kvůli nouzovému stavu. Byla to nezapomenutelná čtrnáctidenní spolupráce a všem zúčastněným patří veliké díky!“ komentují vznik písně sami Wohnout.

O tom, že písnička šitá na míru této svízelné době fanoušky oslovila, svědčí vysoké počty zhlédnutí i pozitivní komentáře pod klipem. Pobaví i vás?

Text: Magda Šotolová, foto: archiv kapely, video: Youtube.com