No Control mají nové album na speciálním nosiči: To svet nevidel

No Control

Kapela No Control kytarového mistra Jimiho Cimbaly nedávno změnila zpěváka a nyní přichází s novým albem, které si ale v klasickém CD přehrávači nepustíte. Kapela se nebojí progresivních technických novinek, a tak si pro fanoušky připravila specialitu.

To svet nevidel

No Control patří k předním slovenským metalovým kapelám, je právem označovaná jako horké želízko v ohni slovenského metalu. Teď přichází s novým debutovým albem s velmi trefným a nadčasovým názvem To svet nevidel.

Po změně zpěváka bylo album přezpíváno

Zajímavostí je, že těsně před vydáním alba došlo v kapele ke změně na postu zpěváka. A tak se kluci rozhodli novinku po dohodě s vydavatelem přezpívat s novým zpěvákem Elem Schronkem. Ten se skladby naučil a nazpíval v rekordním čase. Při té příležitosti vzniklo i několik nových skladeb, např. úvodní singl Niekto iný. Všechny písničky z alba nejdete na YouTube a Spotify.

 

Speciální USB způsob vydání alba

Jestli jste ale čekali klasické CD, máte smůlu. No Control se totiž rozhodli svoji novinku vydat na speciálně vyrobeném USB klíči v krásném balení. Jak sami říkají, nových věcí se nebojí ani v tomto směru. Kromě hudby a textů je obsahem klíče i pět videoklipů. Na albu najdete celkem 13 skladeb. Mnohé z nich jsou fanouškům již dobře známé nejen z koncertů, ale i ze sociálních sítí či rádiového éteru. Album se nahrávalo ve studiích Randal Factory pod producentským dohledem uznávaného kytaristy Jimiho Cimbaly. Mezi textaři najdete i známá jména jako Michal Žitňanský ze Zoči Voči.

Turné se nyní nekoná, kapela se to fanouškům snaží vynahradit aspoň online

Vzhledem k aktuální koronavirové situaci museli No Control zrušit plánované turné po České republice, a tak se rozhodli svým fanouškům přiblížit alespoň prostřednictvím online sítí a vydáním nového alba v netradiční podobě. Pokud patříte k fanouškům nabroušených kytar, úderných bicích a chytlavých refrénů, nemělo by toto album uniknout vaší pozornosti.

Ema Moravcová, foto: archiv kapely