Zpěvák System of a Down Serj Tankian plánuje vydání nového LP

System of a Down

System of a Down u nás z důvodu pandemie koronaviru svůj koncert plánovaný na 16. června neodehrají. Fanoušky SOAD však možná potěšíme zprávou o plánech jejich ikonického frontmana Serje Tankiana.

Posledního alba jsme se dočkali v roce 2005

System of a Down vydali svá poslední dvě alba Mezmerize a Hypnotize před dlouhými 15 lety. Od té doby jsme se nového materiálu nedočkali, nepočítáme-li cover skladby Starman od Davida Bowieho, na kterém se vedle Serje podílel i bubeník SOAD John Dolmayan.

Co mělo vyjít pod hlavičkou SOAD, stane se Serjovým sólovým zářezem

„Původně jsem zamýšlel, že nové skladby by mohly být součástí nového alba mé kmenové kapely. Ale poté, co jsme se na většině záležitostí okolo toho s mými kolegy neshodli, rozhodl jsem se, že je dokončím sám a vydám je jako LP,“ uvedl hudebník. Na dotaz, zda System of a Down ještě někdy vydají nové album, se novinářům dostalo odpovědi ve stylu „Nevím, ale nikdy neříkej nikdy“.
Podle Serjových slov bude jeho nová tvorba tvrdší než ta dosavadní se SOAD, jedna ze skladeb bude i o jeho synovi. EP by mělo nést název Elasticity a vyjde pravděpodobně na podzim tohoto roku.

Čtyři v kapele – čtyři názory. Co bude dál?

Bubeník John Dolmayan řekl, že si není jistý, jestli spolu se svými třemi kolegy ještě někdy nahraje další albun. Baskytarista Shavo Odadjian ale odtajnil, že jako System of a Down mají připraveno mnoho materiálu, který by dal na celou desku. Kytarista Daron Malakian se na to dívá poněkud skeptičtěji a ztotožňuje se s názorem Johna.
Co z toho vyčíst? To je složité. Ovšem pokud SOAD své turné přesunou na příští rok, mohl by se objevit silný impulz jak po stránce chemie mezi všemi čtyřmi členy, tak ze strany fanoušků a třeba se nového plnohodnotného alba System of a Down ještě někdy v budoucnu dočkáme.

Text: Mates Šimek, foto: Facebookový profil kapely