POWER 5 vydávají v reedici první album Progres time

POWER 5

Heavymetaloví POWER 5 právě vydávají digitální reedici svého prvního alba Progres Time. Album však vychází nikoli jako klasické cédéčko, ale v několika poněkud modernějších formách.

V progresivním stylu za úspěchem u publika i novinářů

Albový debut Progres Time vyšel kapele Power 5 v roce 1997, kdy procházela přerodem ze skupiny hrající převzaté skladby na skupinu s autorskou tvorbou a živými koncerty. Ovlivněni světovou hard’n’heavy scénou se vrhli na skládání vlastních písní v prog/heavy stylu. Výrazně progresivně laděná deska byla pak jejich pozitivně přijatým vstupem na hudební scénu, a to jak v očích fanoušků, tak novinářů a hudebních kritiků.
„V době vydání jsme byli silně ovlivnění skupinami Queensrÿche, Rush či Dream Theater, a to se na albu hodně projevilo. Ale i přes určitou komplikovanost se třeba otvírák Hvězdná brána stala na dlouhou dobu jedním z taháků našich živých vystoupení,“ vypráví jeden ze zakládajících členů, frontman Olin Škrabal.

YouTube, Spotify i Bandcamp

Nyní tedy deska vychází v digitální reedici. Je k dispozici zdarma na YouTube kanálu kapely ve formě streamu. Všechny skladby mají formu lyric videa. Desku najdete také na Spotify a dalších streamovacích službách. Kdo chce kapelu podpořit a skladby vlastnit, může si je legálně zakoupit na Bandcampu v MP3 shopu.

 

Vzpomínky na Facebooku a další reedice na obzoru

Kapela také chystá více historických informací na svém Facebooku, kde budou vycházet vzpomínky ke vzniku alba, nebo některých skladeb. Postupně chtějí POWER 5 vydat i digitální reedice dalších alb.

Text: Sylva Kaplanová, foto: archiv kapely, video: YouTube.com