V Praze v Modré Vopici se uskuteční Obscure Mosh Open Air

Debustrol, Martin Kolinss

Pražský klub Modrá Vopice není pro rockery vyhledávající i menší akce žádnou neznámou. První koncert po pandemii zde již proběhl a na konci července se zde chystá velkolepý mejdan tvrdé muziky.

Line-upu vévodí thrashoví veteráni Debustrol

Headlinerem Obscure Mosh Open AirModré Vopici 28. 6. bude česká thrashová legenda Debustrol, která i po téměř pětatřicetileté existenci stále táhne na své koncerty mnoho věrných fanoušků. V pravidelném koncertním setu nikdy nechybí vypalovačky jako Svět co zatočí s tebou, Údolí Hádu nebo Masoterián, při které frontman Martin Kolinss tasí motorovou pilu. Dosud jsme se dočkali deseti studiových alb včetně dosud aktuálního s názvem Válka z roku 2016.

Ze Slovenska dorazí na otočku Čad

Další thrashmetalovou družinou bude slovenské trio Čad, kteří jsou u nás velmi oblíbení nejen díky svým upřímným a silným textům – vzpomeňme na songy jako Ľudia smrdia, Varič Pika nebo Zbojnícke móresy. Minulý rok si zahráli i na festivalu Brutal Assault. Dále se můžeme těšit na to, že přitvrdíme při setu olomouckých Godless Truth, jejichž tvorba je odrazem pořádně technického death metalu. Pořádný masakr před pódiem vždy doprovází i pražskou skvadru jménem Diphteria, kteří jsou pravidelným účastníkem tuzemských festivalů zaměřených na tvrdší metalové žánry.

Death metal bude mít velmi silné zastoupení

Dalším, kdo to do Modré Vopice nemá daleko, je ryze deathmetalová formace Brutally Deceased. Zde došlo k mnohým personálním změnám, ale i tak se těmto borcům během prozatím krátké existence poštěstilo nahrát trojici studiových alb včetně stále aktuálního Satanic Corpse z roku 2016.
U tohoto žánru ještě zůstaneme, jelikož dalším na seznamu budou deatheři Consequences. Melodickou odnož death metalu budou reprezentovat Soul Decoder, kteří také vznikli v Praze. Z Olomouce dorazí též brutal death/grindcorová banda Perfecitizen, kteří vznikli teprve před devíti lety a krátce po svém vzniku nahráli své debutové album s názvem Through. Soupisku uzavírá jihočeská grindová mašina jménem Бyt.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda