V Křižanovicích u Bučovic umí nejen hrát dobrý fotbal, ale také pořádat festivaly

Rimortis

Není možná obvyklé, aby kulturní akce v obci pořádali fotbalisté. Jinak je tomu na jihu Moravy, kde místní FK Křižanovice uspořádal Křižanovický festiválek. V programu akce vystoupili Rimortis, Puls a Miloš Dodo Doležal.

Rimortis zamíchali sestavou

Poděbradští Rimortis zaznamenali od doby, kdy jsme je viděli naposledy, několik změn. Uplynulé měsíce zamíchaly se sestavou, a tak má kapela nového bubeníka Kamila Růžičku a zpěváka Jaromíra Bartoše. Program festivalu začínali právě oni a přivedli tak návštěvníky do příjemné rockové nálady.

Puls: všechny známé pecky a jedna nová

Puls jsou ostřílení metaloví harcovníci z Brna a místním byli rozhodně dobře známí. Kapela zahrála všechny své oblíbené pecky – a také jednu novinku. Také oni měli změnu v sestavě, i když jen krátkodobou – čtyř strun se na záskok chopila „staronová“ baskytaristka Bára Pospíchalová, dcera kytaristy Ivana Pospíchala. Při rozhovoru se nám svěřila, že na basu nehrála déle než rok a musela své hráčské umění trochu oprašovat. Na jejím výkonu to ale nebylo vůbec znát.

Dodo nezklamal hned dvakrát

Po nich už nastoupil na scénu Miloš Dodo Doležal. Po technické stránce rozhodně patří k našim největším kytarovým hvězdám, a ani tentokrát rozhodně nezklamal. A to hned dvakrát: na pódiu svou muzikou a po koncertě svým přístupem k fanouškům. Zůstal ještě dlouho po vystoupení, fotil se se svými příznivci a nikoho neodmítl.

Závěrem se patří poděkovat organizátorům za přípravu festivalu – bylo nám fajn a budeme se těšit na příští ročník.

Text: Petr Dio, Sylva Kaplanová, foto: Petr Dio