Monstrum se zjevilo v areálu Konopiště: Monster Meeting zaznamenal velmi úspěšnou zastávku

Dymytry, Protheus, Honza Macků

V sobotu 8. srpna se na Konopišti zjevilo na jeden den monstrum – putovní festival s názvem Monster Meeting s headlinery Dymytry a Traktorem. Jako podporu s sebou přivezli kapely Černá, Forrest Jump a Trautenberk.

Forrest Jump: to bylo „maso“

Areál konopišťského amfiteátru byl rozdělen na dvě poloviny, mezi kterými vedla z pódia dlouhá rampa. V 15:45 začala jako první hrát banda z Bučovic Forrest Jump. Za velmi silného slunce a tepla nemusela kapela návštěvníky dlouho rozehřívat, ti se naopak mohli alespoň trochu zchladit dobrým svijanským pivem. Kapela v čele s Pepou Michálkem do fanoušků pustila proud svého hardcore v podobě písní jako Hou, Hou maličká, Z pijavic, Maso a dalších chytlavých songů.

Černá staví z popela

Jako další se na pódium v 16:45 vrhla mladá kapela Černá. To už byl pod pódiem pěkný kotel a fanoušci se dočkali hitů z jejich jediné desky Z popela, jako je stejnojmenná titulní píseň, 6000 let, Vzteklá a další. Během koncertu zazněly i úryvky známých světových kapel, například Guns N‘ Roses, Bon Jovi, Rammstein a jiných.

Trautenberk: Himlhergotdonevetr, to se řádilo!

Konečně začal padat stín na celý areál a v 18:00 rozjela svůj tanz metal kapela Trautenberk. Bylo znát, že pod pódiem se fanoušci znásobili a užili si pořádnou hopsandu na jejich pecky jako Hajnej, Anička, Selka, Pan Pilous a nakonec Himlhergotdonrvetr! Pak už přišlo finále a pořádná ohnivá show.

Traktor: asi by to chtělo Defenestraci

Lehce po půl osmé začal pořádný masakr jak na pódiu, tak i pod ním – objevili se rovnou oba headlineři zároveň. Začali songem Spolu se cítíme živí, Dymytry pak nechali své kumpány z kapely Traktor na obřím pódiu samotné. Během koncertu došlo několikrát k menším technickým potížím, kdy vypadl zvuk, ale zpěvák Martin Kapek rozezpíval fanoušky známou písní Vadí, nevadí (Není nutno…) Během koncertu došlo na známé pecky jako Defenestrace, Láskožrouti, Bludičky a jiné.

Dymytry: začalo být pořádně horko

Během sóla na bicí v podání Miloše Meiera se kapely vystřídaly, a teprve teď bylo opravdu horko. Plameny šlehaly všude a kapela Dymytry zaujala svými hity jako Dej bůh štěstí, S nadějí, Klub rváčů, Revolter nebo Žít svůj sen. Později se fanoušci znovu dočkali spojení těchto dvou kolosů, a to hned na tři největší pecky: Monster Meeting, Strážná věž a Letokruhy.

Díky pořadatelům i kapelám za odvahu a fanouškům za věrnost

Závěrem nezbývá než poděkovat pořadatelům ze ZL production, všem kapelám, všem, kteří měli odvahu a v této době se nebáli uspořádat tento skvělý projekt. A hlavně fanouškům, bez kterých by se tahle akce nemohla uskutečnit.

Text a foto: Petr Hanč