Brněnská Melodka přivítala polskou legendu Vader

Vader

Jednou z posledních metalových akcí letošního léta, byť v klubovém prostředí, byl koncert polských deathmetalistů Vader, které doprovodili death/doomoví Mass Worship ze Švédska.

Na rozhraní death a doom metalu: to jsou Mass Worship

Brněnský klub Melodka byl otevřen hodinu před začátkem koncertu, skupinky metalistů pomalu proudily dovnitř a na obou barech měl personál chvílemi plné ruce práce. V roli předkapely se představili Mass Worship z dalekého Švédska. Hrají sice spolu teprve pár let, předvedli se však jako zkušení mazáci. Spolu s Vader poslední pár dní brázdili Evropu na turné s názvem Pandemic Madness Tour 2020. Jejich set byl laděný do hlubokých doomových tónin s nádechem smrtícího kovu, některé songy však skýtaly i rychlejší pasáže, které pořádně rozkývaly fanoušky v předních řadách.

Vader poděkovali fanoušům za hojnou účast, prim hrálo nové album

Během přípravy pódia pro Vader byl dopředu přinesen stojan pro mikrofon s typickým obráceným křížem, který má frontman Piotr Wiwczarek v oblibě. Jelikož jsme se letos v květnu dočkali od těchto veteránů dvanáctého alba, které má název Solitude In Madness, bylo toto stavebním kamenem jejich setlistu, bohatě byla zastoupena i dvojice povedených desek De Profundis a Litany. Piotr vyjádřil v půlce koncertů fanouškům obdiv za to, že v těchto těžkých časech přišli v tak hojném počtu, toto poděkování mu bylo bohatě opětováno. Při jeho sofistikovaných kytarových sólech bylo více než jasné, že stále ještě nepatří do starého železa.

Povedený metalový víkend v Česku

Druhý zářijový víkend byl bohatý na koncerty, a stejně jako ty další se i tento velmi povedl. Jak obě kapely, tak fanoušci byli spokojeni. Doufejme, že to na delší dobu nebyla jedna z posledních takových akcí.

Text: Mates Šimek, foto: Petr Šváb

Author