ROT KART Fest bude příští rok opět pomáhat a připravuje speciální soutěž pro kapely

Titanic

Letošní první ročník benefičního festivalu ROT KART Fest v Rapotíně sklidil obrovský úspěch a především splnil své poslání pomáhat tam, kde je to potřeba. Pro příští ročník si pořadatelé připravili nejen silný line-up, ale také několik novinek pro fanoušky i pro samotné účinkující kapely.

Výtěžek z festivalu pořadatelé věnovali nemocnicím

I přes koronakrizi se první ročník festivalu podařilo uskutečnil v termínu 28. – 29. srpna a výtěžek 140 000 korun byl rozdělen mezi Plazmaferetické centrum nemocnice Šumperk a Dětskou hemato-onkologickou kliniku FN Olomouc. Ve spolupráci s občanským sdružením Šance Olomouc o.p.s. předali zástupci Rot Kart z.s. na konci uplynulého týdne Hemato-onkologickému oddělení dětské kliniky FN Olomouc a Plazmaferetickému centru Nemocnice Šumperk dva šeky, každý v hodnotě 70 000 Kč. Tímto bylo naplněno poslání a současně symbolicky ukončen první ročník benefičního festivalu ROT KART Fest.

Soutěž pro nadějné kapely se zajímavou výhrou

Pořadatelé však nesložili ruce do klína a pilně pracují na přípravách dalšího ročníku. Hlavní myšlenkou festivalu je pomáhat potřebným rockovou a metalovou muzikou, a současně pootevřít dveře k úspěchu nadějným kapelám. Společný projekt Metal Heart Rádia a festivalu ROT KART umožní posluchačům rádia a návštěvníkům festivalu hlasováním vybrat dvě kapely, které obdrží výhru v podobě 30minutového hracího času v programu příštího ročníku v roce 2021. Vítězná kapela pak dostane další a delší slot pro rok 2022.

S přihláškou své kapely neotálejte

Druhý ročník festivalu je plánován na termín 28. – 29. května 2021. Odehraje se opět v Rapotíně a jako headlineři vystoupí rockové legendy Limetall a Titanic. Hlasovací soutěž je určena pro všechny kapely tvořící v žánrech hard rock, metal a vítány jsou i jakékoliv další subžánry metalu. Pokud máte zájem se soutěže zúčastnit, veškeré podmínky naleznete na stránkách Metal Heart Rádia nebo ROT KART Festu. A pospěšte si, možnost se přihlásit vyprší již 5. října!

Text: Redakce, foto: Honza Švanda

Author