Sebastien pálí další český singl s hitovým potenciálem a zároveň pomohou dobré věci

Sebastien

Power/symfonická kapela Sebastien míří raketově vzhůru. Po úspěšném turné Monster Meeting s kapelami Traktor a Dymytry, kde se poprvé představili ve svém rodném jazyce, teď přicházejí s novinkou Nechtěná, která má silně nakročeno k tomu, stát se hitem, a zároveň pomůže dobré věci.

Nyní nově s českými texty

Kapela Sebastien má za sebou již velmi bohatou koncertní minulost. Připomeňme třeba jen spolupráci s mezinárodními hvězdami jako Tony Martin (ex-Black Sabath) nebo Fabio Lione (Rhapsody) Kromě toho se také pyšní úspěchy ze zahraničí, které byly korunovány účastí na nejproslulejším metalovém festivalu světaWacken Open Air v roce 2016. Svoje místo si nyní chtějí vybudovat na české scéně, a možná právě proto kapela vyměnila světovou angličtinu za mateřský jazyk.

Původně jako spolupráce s frontmanem Beast In Black

Nový singl Nechtěná představuje pojítko mezi anglickou a českou tváří kapely Sebastien. Původně byla skladba vydána pod názvem Fight For Love a byla výsledkem mezinárodní spolupráce s Yannisem Papadopoulosemhlasem kapely Beast In Black. Duet těchto dvou hezounků, kteří vypadají, že pochází z jednoho vejce, se těšil úspěchu jak u českých fanoušků, tak i v zahraničí.

U téhle písně vznikl nápad zpívat česky

Nyní však tuhle hitovku představí v češtině pod názvem Nechtěná. Frontman kapely George Rain popisuje genezi písně následovně: „Jedinou starší skladbou, kterou jsme přepracovali pro nové album, je Nechtěná, původně Fight For Love. Právě u téhle písně vznikl nápad zkusit naši muziku otextovat v češtině. Nazpíval jsem pracovní demo a sám jsem byl překvapený, jak přirozeně výsledek zněl! Dlouho jsem si totiž myslel, že by moje melodika v češtině nevyznívala tak, jak bych si přál.“

 

Upozornit na téma „nechtěných“

Zároveň také kapela podpoří dobrou věc, která je se skladbou úzce spjata: „Text je hodně silný a mám velkou radost z naší spolupráce s Veronikou Kašákovou, zakladatelkou Nadačního fondu Veroniky Kašákové, který pomáhá dětem z dětských domovů. Společně chceme na téma ‚nechtěných‘ upozornit,“ říká zpěvák George Rain.

Klip a limitovaná série nového alba Integrity s 3D obalem a bonusy

K novému singlu se nyní připravuje i videoklip, který ještě dále rozvede poselství písně. Po skladbách Tornádo a Labyrint je singl Nechtěná již třetím zveřejněným trackem z chystaného alba Integrity, které spatří světlo světa 11. prosince 2020. Připravované album si můžete nyní předobjednat přes webové stránky kapely Sebastien. A pozor, pro fajnšmekry bude k dostání také limitovaná série s unikátním 3D obalem, kde na vás čekají dvě bonusovky!

Text: Ema Moravcová, foto: archiv kapely, video: YouTube.com