Tři sestry v novém klipu spojují fanoušky několika žánrů

Lou Fanánek Hagen, Tři sestry

Legendární Tři sestry před pár dny vydaly avizovaný videoklip k nové skladbě Ať seš punk, která měla premiéru na oslavě pětatřicetin kapely v pražských Ledárnách Braník. Vedle jejich příznivců v něm účinkuje řada zajímavých hostů.

Premiéra nové skladby se konala na oslavě pětatřicetin

V polovině měsíce září oslavily Tři sestry v pražských Ledárnách Braník 35 let existence. Spolu s nimi si na této dvoudenní akci zahráli Alkehol, Visací Zámek, Mňága a Žďorp, Horkýže Slíže a další hosté. Pár dní před touto oslavou oznámila kapela na svém facebookovém profilu, že právě na ní odehrají premiéru nové skladby Ať seš punk. Jedná se o cover verzi písně Mods, Skins, Punks od anglické punkové skupiny The Professionals.

Postůj s náma před plným barem

Už v první sloce autor textu Fanánek zpívá o tom, jak se všichni sejdou na víkendovém bigbítu, zatímco se ukazují záběry z raných let kapely, prolínající se s pohledy na publikum při jejich nedávné jubilejní oslavě. Samotný refrén vypovídá o spojitosti mezi fanoušky tvrdé muziky, o tom tento počin je: „Ať jseš punk, ať jseš skank, ať jseš metloš s báječným hárem, pojď sem k nám, nebuď sám, postůj s náma před plným barem“.

Aby tu Tři sestry dlouho zanechaly stopy

V poslední sloce si kapela dělá s nadsázkou legraci ze současné situace, a poté vidíme celý sbor jejich přátel zpívat refrén. Mezi nimi nechybí třeba frontman Alkeholu Ota Hereš, Bořek z punkové legendy E!E nebo Petr Pečený z rockových Doctor P.P. U srdce zahřeje i pohled na skupinu dětí, kterým kapela ve klipu půjčila nástroje, což je slibným důkazem toho, že generace mladých pankáčů, rockerů a metalistů ponese odkaz svých vzorů dále. Aneb jak zpívá Fanánek v refrénu skladby Modlitba pro partu: „…a aby tu Tři Sestry dlouho zanechaly stopy.“

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com