Do Prahy se v říjnu vrátí vlčí smečka Powerwolf

Powerwolf, Attila Dorn

Metalová kometa posledních let, jejíž sláva strmě stoupá – to jsou němečtí Powerwolf, kteří se u nás těší velké oblibě. A příští rok v říjnu je přivítáme v pražské Tipsport areně.

V Praze se můžeme těšit na nové album

Powerwolf zaznamenali mnoho úspěchů s předloňským albem The Sacrament of Sin. Během příštího roku se můžeme těšit na jeho pokračovatele, a jak se sluší a patří, vyrazí s ním na turné. To ponese název Wolfsnächte Tour. Mezi jeho zastávkami samozřejmě nemůže chybět koncert u nás, který připadá na 17. října 2021. Vybrali si pro něj pražskou Tipsport arenu. Pokud pomineme festivaly Metalfest a Masters of Rock, kde Powerwolf už několik let patří mezi headlinery, půjde o jejich dosud největší samostatný koncert u nás.

Powerwolf o sobě dali poprvé vědět i v Americe

Jak hudební projev, tak vizuální a atmosférická stránka této metalové vlčí smečky stále prochází proměnami a zakomponovává do sebe nové a nové elementy. Jejich předchozí album jim v Německu vyneslo vítězství v kategorii Album roku podle magazínu Metal Hammer a začátkem letošního roku vyrazili na své první americké turné spolu s Amon Amarth. Víme však, co se začalo dít začátkem března, a tak se kapela, stejně jako mnoho dalších, vrhla na tvorbu nové muziky.

V pozadí nového alba nebude chybět to nejlepší z celé tvorby

Zajisté však nebudeme ochuzeni o skladby, které již mají v setlistu své pevné místo, jako jsou kupříkladu Amen & Attack, Army of the Night nebo We Drink Your Blood. Kytaristé Greywolfovi jsou již značně sehraní a frontman Attila Dorn si jistě neodpustí své vtipné monology mezi skladbami ani svůj tradiční dotaz: „Are you ready to celebrate the great heavy metal mass with Powerwolf tonight?“

První vstupenky jdou do prodeje již ve středu

Vstupenky na tento majestátní koncert v Tipsport areně jsou v prodeji od středy 25. listopadu přednostně v síti Ticketportal. Kapacita arény je značná, Powerwolf se však u nás mohou chlubit vyprodanými koncerty. Proto doporučujeme s nákupem neotálet.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda