Welicoruss si k „občanským“ narozeninám nadělili dokument mapující celou jejich historii

Welicoruss

Symphonic black metalová kapela Welicoruss přišla s něčím opravdu exkluzivním. K 15. výročí od založení kapely si nadělili opravdu krásný dáreček v podobě dokumentu, který mapuje celou jejich historii, a věřte mi, místy si člověk říká, jak to ti kluci vůbec mohli přežít!

V Rusku i v Praze

Dokument nese název 15 Years Of Madness a je věnován právě 15. výročí kapely. Film ukazuje Welicoruss od jejich prvopočátků až po současnost, a samozřejmě nechybí ani řada vtipných, ale i lehce ulítlých záběrů z backstage.
Dokument je rozdělen na dvě části – v první části vypráví zpěvák Alexey o tom, čím vším si musel s původními členy projít v rámci období, které prožili v Rusku. Druhá část se pak věnuje Alexeyovu příchodu do Prahy, dalšímu nahrávání ve studiu a turné. Film se dotýká také témat jako vývoj metalu v Rusku a na Sibiři či důvod, proč Alexey opustil svou rodnou zemi.

Proč to všechno děláme

Dokument naráží i na řadu problémů, se kterými se Welicoruss potýkali během celé jejich kariéry, a ukazuje, že hudební život není jen o alkoholu a radovánkách, ale především o tvrdé dřině a odhodlání.
„Ano, 15 let je opravdu dlouhá doba. Zažili jsme toho za tu dobu dost, ale hlavní myšlenka filmu je ukázat, proč to vlastně děláme, co nás žene kupředu, a poodkrýt koncept Welicoruss. Doufáme, že se dokument bude líbit nejen našim fanouškům, ale všem fanouškům tvrdé hudby,“ říká frontman Alexey Boganov.

Celovečerní ruská romance ke zhlédnutí na YouTube

Dokument 15 Years Of Madness obsahuje celkem čtrnáct kapitol, které mapují jednotlivé etapy vývoje kapely. Jeho délka lehce přesahuje dvě hodiny, takže pokud nemáte plány na dnešní večer, celovečerní ruská romance je volně ke shlédnutí volně na YouTube kanále kapely Welicoruss. Pokud byste chtěli kapelu podpořit (nejen) v tvorbě dokumentu, stále běží jejich crowdfundingová kampaň, kde je v nabídce řada věcí – od speciální edice triček až po soukromý koncert samotné kapely!

Text: Ema Moravcová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com