Druhá sólová deska Mylese Kennedyho The Ides Of March spatří světlo světa v květnu

Myles_Kennedy_band_picture_press

Současná situace bez koncertů přiměla mnohé muzikanty pustit se do studiové tvorby. Výjimkou není ani Myles Kennedy, který připravil druhou sólovou desku. Celosvětová pandemie, skoro pět tisíc kilometrů autem, sedm týdnů izolace ve studiu, březnový název, ale vydání v květnu – to vše utvářelo podobu nového alba.

Když vloni na konci února zakončila skupina Alter Bridge americkou část turné ke svému šestému studiovému albu Walk The Sky, bylo již nad slunce jasnější, že se pandemie covidu postarala umělcům o delší prázdniny. Frontman Myles Kennedy prakticky ze dne na den vyměnil rušná pódia za klid svého domácího studia a s vervou sobě vlastní se pustil do tvorby svého druhého sólového alba. Na začátku srpna se pak spolu s bubeníkem Ziou Uddinem a svým manažerem Timothy Tournierem (tentokrát v roli baskytaristy) přesouvali do nahrávacího studia. Produkce alba byla svěřena do rukou Michaela „Elvise“ Baskettea, který produkuje alba jak Kennedymu, tak jeho domovským Alter Bridge či projektu Slash featuring Myles Kennedy and The Conspirators.

Rock’n’rollový letní tábor party puberťáků

Tři tisíce mil (4800 km), které dělí Basketteovo floridské nahrávací studio od Spokane (WA), domova Kennedyho a Udina, zdolávali muzikanti kvůli pandemii covidu vozem. Třídenní cestu, stejně jako sedmitýdenní izolaci ve studiu bez zpráv z okolního světa, Kennedy popsal jako letní rock’n’rollový tábor party puberťáků. 26. září 2020 pak muzikanti konečně hlásí: „Hotovo!

Tvrdší a plné kytarových blbůstek

V úterý 16. února ukončil Myles Kennedy nedočkavé spekulace fanoušků a představil své druhé sólové album veřejnosti. Dostalo název The Ides Of March a (paradoxně) vyjde14. května. Kennedy ho v mnoha ze svých rozhovorů označil za hlasitější a bluesovější, než byla jeho prvotina Year of the Tiger. „Je tvrdší a plné kytarových blbůstek,“ tvrdí s úsměvem.

Přestaňte šílet, uklidněte se

Jako první vlaštovka byla z alba vybrána a videoklipem opatřena skladba In Stride. Zaujme bluesovou náladou a nádhernou slide kytarou. „Skladba vznikala v době prvního lockdownu, kdy lidé bezhlavě skupovali toaletní papír a ostatní spotřební zboží,“ vysvětluje Kennedy v rozhovoru pro magazín Loudersound. „Text pojednává o pocitech jedince čelícího invazi zombie a jeho poselství je jednoznačné – přestaňte šílet, uklidněte se!

 

Album obsahuje celkem jedenáct skladeb, vychází pod záštitou vydavatelství Napalm Records a je v předprodeji dostupné na všech hudebních nosičích. Fanoušky zaujme zejména široká nabídka zajímavých sběratelských vinylů.

The Ides of March

01  Get Along
02  A Thousand Words
03  In Stride
04  The Ides of March
05  Wake Me When It’s Over
06  Love Rain Down
07  Tell It Like It Is
08  Moonshot
09  Wanderlust Begins
10  Sifting Through the Fire
11  Worried Mind

A my se budeme těšit na další ochutnávku z tohoto alba.

Text: Magda Šotolová, foto: Napalm Records, video: YouTube.com