Na podporu Fryyfestu pořádá kapela Rain minifest na Youtube za účasti Forrest Jump

Forrest Jump

Na podporu festivalu Fryyfest se pořádá internetová akce, jaká tu zatím zřejmě nebyla. Kapela Rain pořádá začátkem dubna online mini festival, který můžete podpořit dobrovolným vstupným přes platformu Donio.

Rain pomáhá Fryyfestu přes Donio

Známý severočeský festival Fryyfest je podobně jako mnohé jiné v této době v nesnázích. Kapela Rain tedy na jeho podporu pořádá akci, která bude mít podobu online festivalu – vystoupí na ní několik českých rockových kapel. Minifest proběhne 4. dubna od 12:00 na YouTube a na Facebooku kapely Rain. Diváci mohou poslat dobrovolné „vstupné“ přes sbírkovou platformu Donio, jež se zvláště za poslední náročný rok velmi osvědčila jako legální cesta pro různé sbírky.

Program: Vikingové Vanaheim, Forrest Jump z Moravy i pořádající Rain

Nejspíš se ptáte: Jaký bude program? Zahrají vikingští metalisté Vanaheim z Chlumce nad Cidlinou (nedávno jsme v samostatném článku zmínili jejich novou skladbu Za obzor). Vystoupí taktéž zpěvák Ladislav Spilka (ex Rimortis) s novou písní Král popelnic. Pozadu nesmějí samozřejmě zůstat ani pořádající crossoveroví Rain z Nového Města pod Smrkem (všichni se už těšíme na jejich skladbu Mraky). A aby té tvrdosti nebylo málo, vystoupí jako speciální host kapela Forrest Jump z moravských Bučovic. Dříve potvrzená kapela Hakelband se nakonec nebude moci minifestu zúčastnit, a tak pozvání organizátorů přijala rock/metalová Alžběta z Nového Bydžova. I tato kapela reaguje na současný stav novou skladbou – Tohle by stačilo. Píseň se objeví na jejich připravované desce.

Ke sledování minifestivalu vás zve Hope Agency s.r.o. a Kultura 2020.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Pavel Novák

Author