Forrest Jump v novém singlu vyjadřují lásku pomocí magnetické energie, pomáhá jim Honza Toužimský

Forrest Jump, Pepa Michálek
28. duben se stal pro kapelu Forrest Jump datem přímo magnetickým. Toho dne kapela zveřejnila singl Uprostřed magnetických polí, doprovázený videoklipem. Kapela i další, kdo se na obojím podíleli, se nám k této nové tvorbě obšírně vyjádřili.

Frontman a textař Pepa Michálek popsal magično lásky

Téma skladby je jednoznačné – pokud k sobě najdeš během svého života vhodný protikus, ocitneš se přesně tam, kde chceš být – uprostřed magnetických polí. Ta přitažlivost je prostě hmatatelná. Pak už záleží jen na tom, kdo je tím kladným a kdo záporným pólem,“ popsal svou originální úvahu v textu jeho autor a frontman kapely Pepa Michálek.

Kytarista Adam Žmolík: tvůrčí nováček

Hudbu napsal kytarista Adam Žmolík, který se už v kapele řádně zabydlel a sype ze sebe nápady jako na běžícím pásu. „Do Forrest Jump jsem přišel těsně po vydání eponymního alba v roce 2018, takže jsem se dost těšil, až dojde na tvorbu nového materiálu a dostanu prostor se na něm podílet,“ neskrývá své současné autorské uspokojení.

Basák Marek Loučka: Aranže pro demáče hodí kluci na moji hlavu

A na kom pak spočívá jeden z nejnáročnějších úkolů – aranžmá? „Někdy je trochu těžší dostat původní nápad do písňové formy, ale už jsem si tak nějak zvykl, že aranže pro demáče hodí kluci na moji hlavu,“ směje se basák Marek Loučka.

 

Posila přípravného týmu z Arakainu

Finální podobu dal songu Uprostřed magnetických polí frontman legendárního Arakainu Honza Toužimský. „Vzhledem ke dvacetileté historii kapely jsme si řekli, že je načase udělat některé věci trochu jinak, než jsme byli doteď zvyklí. Shodli jsme se na tom, že pokud budeme postupovat stejně, jako obvykle, bude výsledná nahrávka ‚obvyklá‘. A my ji chceme ‚neobvyklou‚. Proto jsme hledali někoho tzv. zvenčí, kdo by s námi vydržel a byl schopen ukočírovat naše myšlenky – a zároveň jim dát něco navíc. Volba padla už při předchozím singlu na Honzu Toužimského a jsme hodně rádi, že to s námi táhne,“ chválí si spolupráci zakládající člen Forrest Jumpkytarista Mira Kosa.

Tvorba videoklipu s kamarádem režisérem a kameramanem kapelu bavila

Vizuální podobu písně vytvořil Jirka Kobylanský, režisér a kameraman v jednom. „Jiří už se podílel na klipu k songu Dna z posledního alba, a vzhledem k tomu, že je to profesionál a zároveň kamarád, bylo od začátku jasné, že nás tahle spolupráce bude bavit. Doufáme, že to má Jirka ve finále stejně jako my,“ věří se smíchem bubeník Ladislav Jandrt.

Tanečníci „vystřelili naprostý baletní koncert“

Třesk magnetických polí symbolizují v klipu baletní tanečníci Anežka Kalkusová (Státní opera Praha, Národní divadlo) a Vojtěch Rak (Pražský komorní balet). Svůj part secvičili v rekordně krátkém čase. „Původně jsme zamýšleli použít nejrůznější efekty s cílem posílení dynamiky obrazu, ale Anežka s Vojtou vystřelili takový koncert, že jsme v drtivé většině použili pouze čisté záběry, abychom zbytečně nerušili zážitek,“ vypráví s neskrývaným nadšením autor klipu Jirka Kobylanský.
Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, video: YouTube.com