Metallica zahraje příští rok u nás: Praha exkluzivně mezi sedmi evropskými termíny.

Metallica, James Hetfield

Metallica se příští rok vrací do Evropy a nevynechá ani Prahu. Kapela vystoupí v naší metropoli v rámci akce Prague Rocks, kterou pořádá agentura Live Nation.

Je nám ctí

Po vynucené koncertní pauze posledních dvou let kvůli současné světové situaci se Metallica vrací na turné. Již jsou známy některé termíny v USA (dokonce už letos na podzim), na jaře příštího roku dorazí kapela i do Evropy. Je nám ctí, že Praha byla zařazena mezi sedm měst, ve kterých budou burácet tóny této legendární muziky.

Praha ve společnosti významných akcí

Metallica vystoupí 22. června 2022 na Letišti Letňany v rámci akce Prague Rocks. Pražský koncertní večer se tak octne ve společnosti takových akcí jako Copenhell v Kodani či proslulý Pinkpop Festival v Nizozemí. Jména dalších účinkujících jsou pro české rockové a metalové publikum také jako z říše snů: především Five Finger Death Punch tady mají spoustu oddaných příznivců a jejich koncerty se u nás vždy setkaly s velkou odezvou. Line-up obohatí američtí rockeři Red Fang.

Kapela se nemůže dočkat živého hraní

Čekali jsme už až moc dlouho, až budeme moct říct tato slova – jsme zpátky a konečně oznamujeme náš návrat do Evropy v roce 2022! Není třeba dodávat, že už se nemůžeme dočkat, až vás všechny zase uvidíme, až se naše fanouškovská základna bude v červnu a červenci příštího roku opět konečně moci sejít.“ To jsou slova samotné kapely, která už je také natěšená na návrat k živému hraní. „Nemůžeme se už dočkat, až znovu vstoupíme na pódia jako součást časem prověřené tradice letních hudebních festivalů a těšíme se, že uvidíme své přátele, dlouholeté i nové, na akcích Copenhell, Pinkpop, Firenze Rocks, Prague Rocks, Rock Werchter, Mad Cool a NOS Alive.”

Rychle pro lístky

Vstupenky na tuto výjimečnou příležitost jsou v předprodeji k zakoupení od 1. července v sítích Ticketportal a Ticketmaster. Kapely, které na Prague Rocks vystupují, jsou u nás nesmírně oblíbené, a tak se dá čekat velký nápor na prodejny lístků.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Miloš Milosfoto Hlaváček