Tremonti na podzim vydají nové studiové album

Skupina Tremonti, sólový projekt Marka Tremontiho, oznámila termín vydání svého nového alba. Koncem září se můžeme těšit na jejich pátou studiovku.

Deset let na vlnách heavy metalu

Když kytarista Mark Tremonti někdy kolem roku 2011 zakládal svůj sólový projekt Tremonti, měl představu kapely využívající ve svém repertoáru jeho autorskou tvorbu, která pro svou tvrdost neprošla sítem jeho domovské hardrockové kapely Alter Bridge. Z přímočarého heavy metalu, prezentovaného na první desce All I Was (2012), Tremonti postupem času vykovali vlastní originální hudební styl, který je možné popsat jako moderní melodický heavy metal. Mistrovským kouskem pak bylo zejména poslední, vysoce hodnocené album A Dying Machine (2018).

Pátá studiovka s názvem Marching in Time

Projekt Tremonti, ve kterém krom již zmíněného Marka Tremontiho (zpěv, kytara) působí taktéž Eric Friedman (kytara, vokály), Tanner Keegan (basa, vokály) a Ryan Bennett (bicí), je další kapelou, která se pochlubí „covidovým“ albem. Páté studiové album bude vypuštěno do světa 24. září a ponese název Marching in Time. Vyjde pod vlajkou Napalm Records a jeho produkce se opět chopil dvorní producent Alter Bridge Michael “Elvis” Baskette.

První vlaštovka jménem If Not for You

Zatímco poslední deska A Dying Machine byla konceptuální a její příběh byl rozveden i v novele, jejímž spoluautorem byl sám Mark Tremonti, nové album Marching in Time slibuje představit dvanáct jednotlivých příběhů. Jako první ochutnávku Tremonti vybrali a videoklipem opatřili song If Not for You. Ten stylově plynule navazuje na náladu předchozího alba a při jeho poslechu se neubráníte obdivu cesty, kterou Mark Tremonti ušel jako zpěvák. Zaujmou vás melodické refrény a taktéž nezbytné „tremontiovské“ kytarové sólo, umístěné netradičně až na samý konec skladby.

 

Předprodej alba již běží

Album Marching in Time vyjde jako CD i vinylová deska a již teď je možné si ho objednat v předprodeji na stránkách Napalm Records. Sběratelé raritních kousků jistě ocení velký výběr zajímavě barevných vinylů a Deluxe nebo Die hard fanouškovské sety. A zatímco fanoušci v Americe již kupují vstupenky na koncerty Tremonti ohlášené na září, listopad a prosinec, my v Evropě si na jejich živý koncert budeme muset počkat minimálně do příštího roku.

Text a foto: Magda Šotolová, video: YouTube.com