Hard Rock Tribute přivezl sedmdesátky do Moravského Krumlova

Hard Rock Tribute / foto: Standa Vybíral

Do příjemného klubu Maxim na náměstí v Moravském Krumlově zavítal pražský HRT (Hard Rock Tribute). Slovem i objektivem jejich koncert tentokrát přiblížil Standa Vybíral.

Skvělá klasická rocková hudba

Tuto kapelu jsme slyšeli již několikrát a musím říct, že umí parádní produkci, na kterou jsme se moc těšili. Na jejich koncertech zní skladby Led Zeppelin a Deep Purple, které tvoří až polovinu repertoáru, dále na jejich koncertech můžete slyšet písně od Uriah Heep, Nazareth, Black Sabbath, AC/DC, Janis Joplin a dalších – vše písně ze sedmdesátých (či konce šedesátých) let. Kapela hraje skvělou klasickou rockovou hudbu a určitě si ji příště zase pojedeme poslechnout.

Zajímavá historie kapely

Zvukařského pultu se toho dne ujal Karel Vodička, bývalý bubeník kapely KERN, takže ani zvuku se nedalo nic vytknout. Není však nad to, když kapelu představí sám kapelník, a to je v případě HRT Svatopluk Chalupa, který nám po představení řekl o své partě pár zajímavých slov.

Zlatá rocková sedmdesátá léta

Kapela vznikla v Praze před osmi lety, kdy s předním českým bubeníkem Martinem Vajglem zavzpomínali na zlatá rocková sedmdesátá léta a řekli si, že postaví kapelu, která uspokojí jejich hlad po hraní této muziky. Nechtěli dělat revival jedné kapely, protože skvělou hardrockovou muziku dělalo více kapel a jednotlivců.

Do zahraničí a s novým bubeníkem

Nejdříve pravidelně vystupovali na své scéně v klubu Chapeau Rouge v Praze. Začaly ale přicházet nabídky i mimo Prahu, a tak se rozjeli po republice, a dnes už i do zahraničí. Martina Vajgla mezitím angažoval Petr Janda do Olympiku, a tak kapela omladila na postu bubeníka. Hard Rock Tribute dnes hrají ve složení Áňa Monhartová, Sváťa Chalupa, Jan Hradec, Vladimír Knobloch a Jan Meduna, který je právě tím mladým hráčem na bicí.

Text a foto: Standa Vybíral