David Koller na vinici ve Valticích: Koncert jako víno

David Koller s kapelou / foto: Standa Vybíral

Hodně lidí si prodloužilo poslední víkend v září a vydalo se na výlet na jižní Moravu za sluncem a vínem. Dobře udělali, protože počasí přálo, a to uvítali rozhodně i pořadatelé koncertu Davida Kollera v rámci akce Hudba na vinicích ve Valticích.

Vnitřní dezinfekce alkoholem nestačila

Ve městě bylo plno už od dopoledních hodin a lidé vzali místní vinné sklepy útokem. Pořadatelům však kvůli vládním opatřením nestačila vnitřní dezinfekce alkoholem před akcí, ale návštěvníci se museli prokázat dokumentem o bezinfekčnosti, nebo si udělat test v předem připraveném stánku, jak to vyžadují protiepidemická nařízení.

Sedmička do ruky a hurá pod pódium

Po překonání těchto bariér se naskytl pohled na vinařský plácek. Míst k sezení bylo jen pár, takže ve výhodě byli ti, kdo si přinesli deku a usedli do trávy. Areál byl hojně vybaven stánky s vínem, kde si fanoušci povětšinou koupili rovnou sedmičku vína, k ní pohárky a šli si vystát místo před pódium. Dorazilo jich opravdu hodně, a tak bylo místo konání brzy zaplněné.

Pavel Čadek: Co všechno se dá zahrát na cello

Role předskokana připadla sólistovi na violoncello Pavlu Čadkovi, který povětšinou, jak sám řekl, koncertuje s Pokáčem. S úžasem jsme koukali, co vše a jakým způsobem se dá zahrát na cello. Tradiční smyčec, brnkání trsátkem i rukama – a když k tomu Pavel přidal zpěv ve svých vlastních skladbách, nebylo divu, že od diváků sklidil nemalý potlesk a musel přidávat ještě jednu skladbu.

David Koller hrál své sólovky i skladby od Lucie

Pak už s velkým očekáváním nastoupil David Koller se svou kapelou. Je to muzikant, který ovládá plno hudebních nástrojů od elektrické kytary přes španělku až po bicí, což při vystoupení také předvedl. V kapele vystupuje mimo jiné také Davidův syn Adam Koller, který po tátovi zdědil talent a hraje na bicí.
Kromě svých nových skladeb zahrál David Koller několik hitů ze své éry v kapele Lucie, což mělo u publika velký úspěch. Zazněly skladby jako Šrouby do hlavy, Vona říká jo, Nic není nastálo a plno dalších hitů. Diváci se dobře bavili, a dokonce si jedna neodbytná, vínem řádně posilněná fanynka našla cestu ze strany přímo na pódium. David Koller to ale vzal s klidem jemu vlastním a vystoupení bez přerušení pokračovalo. V přestávkách mezi skladbami přidal humornou formou pár svých politických názorů, se kterými se plně ztotožňuji.

Po skončení vystoupení většina přítomných znovu navštívila místní stánky s kvalitním vínem, a po tomto počinu se jim všem určitě dobře odcházelo k nočnímu odpočinku.

Text a foto: Standa Vybíral