Zimní Masters of Rock láká na finské hvězdy Sonata Arctica či Korpiklaani

Jonne Järvelä, Korpiklaani / foto: Honza Švanda
Letos se konečně v plné parádě vrací zimní Masters of Rock, který pořádá agentura Pragokoncert. 27. listopadu bude tedy Zlín hlavním městem metalu v naší zemi. V hale Datart si budete moci zařádit na skvělou muziku a užít si atmosféru, které je v této době pomálu.

Největší hvězdy

Dlouho jsme už u nás neviděli finské melodiky Sonata Arctica, kteří k nám zavítají se svým klasickým rockovým koncertním setem. Dalším lákadlem budou jejich krajané, divocí lesní mužíci Korpiklaani, kteří rádi využijí příležitosti propagovat i u nás své aktuální album Jylhä.

Z německy mluvících zemí

Freedom Call mají i u nás hodně příznivců, a tak ve Zlíně očekáváme pořádný kotel. Kapela zajisté přiveze muziku ze svého nového alba M.E.T.A.L. Německo-italská melodic metalová parta The Unity zahraje svůj „The Best of“ live koncertní set – a v jeho duchu právě vydávají svůj první živák The Devil You Know – Live. Velmi zajímaví rakouští symfometaloví Vision of Atlantis se sem chystají také a s sebou vezou novou desku Wanderers.

Zajímaví a originální

Elvenking z Itálie jsou, jak název napovídá, vypravěči fantastických příběhů, a ve Zlíně se zaměří na tvorbu z desky Reader of the Runes – Divination. Rusové Amalgama se u nás konečně objeví také, a podobně jako mnozí další budou mít v rukávu novou tvorbu. Z nedalekého Slovenska přijede Symfobia s deskou Smog of Tomorrow a celý festival otevře naše melodic-heavymetalová kapela Power 5 s novou deskou Adrenalin.

K dostání merch i lístky na festivaly

Ale to není vše: na festivalu bude připraveno fajn zázemí se stánky s jídlem a pitím i festivalový shop. Tam najdete nejen merch vystupujících kapel, ale také vše, co normálně můžete zakoupit jen přes e-shopy festivalů, které pořádá PragokoncertMasters of Rock, Metalfest nebo Rock Castle, a to včetně vstupenek. Budou Vánoce, možná tam najdete i nějaký dárek pro své blízké či pro sebe.

PROGRAM FESTIVALU:

  • 11:30 otevření haly
  • 12:30 – 13:15  POWER 5
  • 13:35 – 14:25  AMALGAMA
  • 14:45 – 15:45 SYMFOBIA
  • 16:05 – 17:05  ELVENKING
  • 17:30 – 18:30  VISIONS OF ATLANTIS
  • 18:55 – 19:55  THE UNITY
  • 20:20 – 21:30  FREEDOM CALL
  • 21:55 – 23:15  SONATA ARCTICA
  • 23:40 – 01:00 KORPIKLAANI

Vstupenky na zimní Masters of Rock jsou stále k dostání na mastersofrock.cz a v sítích Ticketportal a Ticketmaster.

Text: Sylva Kaplanová, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com