Pardubice se připravují na tvrdý hardcoreový direkt

Meresiew / foto: Honza Švanda

Pardubický klub Žlutý pes nedávno zveřejnil program zahrnující mnoho různorodých hudebních akcí. Tou nejbližší je Hardcore Night 22, která proběhne již tuto sobotu.

Streetmachine patří mezi nejdéle působící sestavy tohoto žánru u nás

Porci hromujícího hardcore dostanou fanoušci hned od pěti kapel po sobě. V čele této sestavy stojí pardubická formace Streetmachine. Stálice české hardcoreové scény u nás působí již přes dvacet let. Nezaměnitelné místo v jejich setu mají vypalovačky jako Sever, Zůstaň hladovej nebo Nebudu stejnej. Jistě se zde najde někdo, kdo se účastnil oslavy jejich dvacítky ve dnes již neexistujícím Hobé Music Clubu. Sekundovat jim budou služebně výrazně mladší krajané Plan to Kill, kteří zde budou jediným zástupcem se ženou za mikrofonem. Mladá krev s velkým příslibem do budoucna ve „Žluťáku“ odehrála svůj první oficiální koncert a nyní se opět vrací na místo činu se mnoha zkušenostmi a novou tvorbou.

Meresiew mají kořeny v thrash metalu

Další kapelou, která už nějaký ten rok pamatuje, je táborská formace Meresiew. Jejich úderný hardcore stojí na thrashmetalových základech a během téměř 15 let existence vyzkoušeli celou řadu změn včetně ženského vokálu nebo zapojení kláves. Nakonec však zakotvili v žánru, který bude pro tuto událost více než tématický. Z nedaleké Chrudimi dorazí Pavilon 9, jejich „metalizovaný“ hardcore s texty o nástrahách každodenního života v kombinaci s úderným tempem dokáže před pódiem rozpoutat pořádné peklo. Před pár dny kapela zveřejnila k poslechu své nové album Jsme kým jsme, které nabízí pořádný hardcoreový maraton. Line-up uzavírá mladá energická formace Therapist.

Klub prošel rekonstrukcí a láká na řadu rockových a metalových akcí

Žlutý Pes prošel rozsáhlou rekonstrukcí a jeho současná podoba nabízí příjemné, takřka ideální prostředí zejména pro akce zaměřené na tvrdou hudbu. A když k tomu přičteme i současné uvolňování podmínek pro vstup na hromadné akce, nebrání nám již téměř nic, abychom si naplno užili své oblíbené interprety naživo. Vstupenky jsou k dispozici v prodeji i na místě.

Text: Mates Šimek, foto: Honza Švanda, videa: YouTube.com