Rock for People hlásá první zvučná potvrzená jména

Muse/foto: Jaromír Zajda Zajíče
Tradiční festival Rock for People potvrzuje první jména pro příští, sedmadvacátý ročník – a že se bude na co těšit. Festival se uskuteční v hradeckém Parku 360 v termínu 8.-11. června 2023.

Zase o laťku výš

Letošní vyprodaný ročník v čele s megahvězdou Green Day potvrdil popularitu festivalu, jenž se každý rok odehrává na letišti u Hradce Králové. Organizátoři opět dokazují, že zvládnou mnohem víc a posouvají svou pomyslnou laťku výše. Mezi potvrzenými headlinery příštího léta jsou velikáni Slipknot a Muse, kteří do Česka přivezou své poslední počiny.

Další nálož zahraničních i českých kapel

Vedle dvou velmi zvučných jmen se také můžeme těšit na dalších patnáct potvrzených kapel: například na Brity The Architects, punk rockery Billy Talent či americké rap-rockové Hollywood Undead. Vedle nich se na pódiích ukáží i Prevail, Lorna Shore, Nothing But Thieves, Paledusk, Set It Off, Sleep Token, The Amazons a While She Sleeps. Československou scénu zastoupí From Our Hands, Hentai Corporation, I Love You Honey Bunny, Severals a Shogun Tokugawa.

Line-up musí fungovat komplexně

„Nad line-upem přemýšlíme vždy komplexně tak, aby fungoval jako celek. Přinášíme našim fanouškům velká jména světové scény, aby se skvěle doplňovala, střední kapely tvrdších žánrů, které milují, ale také zajímavé dramaturgické přesahy,“ komentuje linku festivalu Michal Thomes a pokračuje: „Důležitou roli hrají také nová, „fresh“ jména, která s námi naši fanoušci rádi objevují.“ Předprodej vstupenek je možné najít na oficiálních stránkách festivalu nyní za cenu 3490 Kč.

Text: Šárka Vlachová, foto: Jaromír Zajda Zajíček, video: YouTube.com