Hvězdní Volbeat se po třech letech vracejí do Prahy

Volbeat/foto: Magda Šotolová

Dánské metalové hvězdy Volbeat se koncem měsíce října představí fanouškům v pražském O2 universu. Sekundovat jim bude kapela Bad Wolves a jako druhý host zahrají Skindred.

Tak jako před třemi lety: Volbeat opět jedou turné k nové desce

Sestava kolem frontmana a kytaristy Michaela Poulsena sklízí nejen v Evropě jeden velký úspěch za druhým. Mohou se chlubit nominací na cenu Grammy, dále se dosud všechna jejich starší alba stala minimálně jednou platinovými. Velmi slušně k tomu má nakročeno i to loňské s názvem Servant of the Mind, ke kterému kapela brzy vyrazí na evropské turné. Volbeat zde opět prokazují, že dobře zvládají jak rychlé rockové vypalovačky, tak i pomalejší skladby. V jejich tvorbě se často setkáváme se silným vlivem starého poctivého rock’n’rollu a řízného hard rocku. V textech se často objevují strasti každodenního života, příběhy kontroverzních jedinců žijících ze dne na den nebo divoký život rockerů jako takových. Koncert Volbeat před třemi lety byl téměř vyprodaný a není pochyb, že k tomu bude blízko i letos.

Skindred kombinují nu metal s reggae, Bad Wolves se dostali rychle do povědomí

Roli předkapel si střihnou velští Skindred a americká formace Bad Wolves. Skindred kombinují úderný nu metal s vlivy alternativního rocku, reggae a rapu, v jejich arzenálu nechybí syntezátor. Vytvářejí si tak vlastní nezaměnitelný styl, který nazývají „ragga metal“. Jejich dosud nejnovějším albem je Big Tings z roku 2018.
Služebně nejmladší z této trojice jsou pak heavymetaloví Bad Wolves, kteří spolu hrají teprve pátým rokem. Všichni členové však již prošli několika známými metalovými kapelami a jejich vzestup ke slávě byl téměř raketový. O ten se zasloužili zejména díky coveru skladby Zombie od The Cranberries, mezi největší hitovky patří např. Remember When, Hear Me Now nebo Sober.

Vstupenky na koncert, který agentura Live Nation CZ pořádá v pátek 28. října, koupíte online v prodejní síti Ticketmaster nebo v pokladně Ticketmaster v O2 areně u vstupu č. 1.

Text: Mates Šimek, foto: Magda Šotolová, videa: YouTube.com