Protheus bez masky a s novým sólovým CD: Fanoušci nové písně už i zpívali

Jan "Protheus" Macků/foto: Zdeněk Dlouhý
Po dvaceti letech s maskou si zpěvák skupiny Dymytry, Jan „Protheus“ Macků, splnil svůj sen a zahájil v Pěnčíně své samostatné turné s doprovodnou kapelou. Koncert dokumentovali a fotografie slovem doprovodili Zdeněk a Irena Dlouhých.

Loco znamená ve španělštině „bláznivý“

Ještě před samotným začátkem koncertu proběhla autogramiáda s následným focením s fanoušky. Jako předkapela se pak představila skupina Loco Loco a dovedla fanoušky pěkně nažhavit. Jejich energický rock nenechal nikoho v klidu, zazněly skladby starší (Chci to všechno, Festivalovka) i novější (Loco Jambo, Online).

Lepší začátek turné si nešlo přát

Pak už nastal čas pro hlavní hvězdu. Nikdo nevěděl, co má čekat, nové CD Závislosti je poměrně čerstvé. Ovšem žádná slova nevystihují to, co potom následovalo. Fanoušci od začátku do konce zpívali a dobře se bavili. Lepší začátek šňůry si Protheus nemohl přát.

Všechny pecky z nové desky

Protheus si toto turné vysnil už před dvěma lety, měl tedy i čas přivést program k dokonalosti. Doprovodnou kapelu složil ze samých dobrých hráčů, byli navíc prima sehraní a bylo vidět, že si to maximálně užívají. Zazněly všechny sklady z nového CD, Protheus vzdal také poctu Jiřímu Schelingerovi a Aleši Brichtovi ve skladbách Holubí dům a Jsem prý blázen jen. V kapele hraje (překvapivě ne na baskytaru, ale na kytaru) Filip Litera z Komunálu, a tak nemohla chybět pecka Zapalte nás. Coververze Dům u vycházejícího slunce (House of the Rising Sun) byla takovou pomyslnou třešničkou na dortě.

Oslava muziky

Celý koncert zakončil Protheus skladbou Ještě jsme tady. Ovace nebraly konce a všichni v sále věděli, že byli svědky něčeho krásného. Byla to oslava muziky, která se tak často nevidí a neslyší. Děkujeme!

Text: Irena Dlouhá, foto: Zdeněk Dlouhý